sobota, 27 kwietnia 2024r.

Dobry start rezerw (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce wygrała w meczu 2 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej ze Startem Otwock 4:2.

Na początku spotkania oba zespoły próbowały strzałów z dystansu, jednak te uderzenia były bardzo niecelne. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 8 minucie, kiedy to Wojciech Wocial przejął futbolówkę od obrońcy przyjezdnych, po czym zagrał do Daniela Ciechańskiego, ale ten strzelił obok bramki. W 13 minucie Bartłomiej Pacuszka minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Dziesięć minut później Filip Łuszczyński po podaniu z bocznego sektora boiska uderzeniem w długi róg wyprowadził Start na prowadzenie. W 30 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Pogoni za zagranie piłki ręką. Chwilę później piłkę do siatki precyzyjnym strzałem skierował Sebastian Olczak. Trzy minuty później Daniel Dybiec został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Sam poszkodowany technicznym strzałem wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Siedlczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo w 36 minucie Michał Gwiazda uderzeniem do pustej bramki doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry Sylwester Buga podał do Wociala, a ten uderzył na bramkę i futbolówka po błędzie golkipera Startu wpadła do siatki. Pierwsza połowa kończyła się prowadzeniem Pogoni II Siedlce.

Gospodarze mogli rozpocząć drugą odsłonę od zdobycia kolejnej bramki, jednak Ciechański uderzył z linii pola karnego nad poprzeczką. W 54 minucie Marcel Gąsior zagrał na wolne pole do Ciechańskiego, a ten będąc sam na sam z bramkarzem strzelił bardzo niecelnie. Trzy minuty później Sebastian Olczak dobrze podał na skrzydło do Roberta Pisarczuka, ten zacentrował w „16”, a tam Bartosz Kaszubowski strzałem z pierwszej piłki zdobył czwartego gola dla Pogoni. 64 minuta: Ciechański podawał wzdłuż bramki, Wocial strzelał w zamieszaniu z bliska, ale dobrze interweniował Jakub Dutkowski. Kilkanaście minut później po uderzeniu Michała Kitlińskiego sprzed pola karnego bramkarz z problemami sparował piłkę na róg. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Damian Guzek podał do Kaszubowskiego, a ten niepilnowany strzelił wysoko nad bramką.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 20 sierpnia na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.

17.08.14, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Start Otwock 4:2 (3:2) Widzów: 250

Bramki: Sebastian Olczak 30, Daniel Dybiec 34 (k), Wojciech Wocial 45+1, Bartosz Kaszubowski 57 – Filip Łuszczyński 23, Michał Gwiazda 36

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 4. Robert Pisarczuk, 7. Daniel Dybiec, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik (85, 19. Sebastian Krawczyk) – 28. Michał Kitliński (85, 11. Aron Majczyna), 18. Sebastian Olczak, 8. Marcel Gąsior, 9. Sylwester Buga (46, 23. Bartosz Kaszubowski), 31. Wojciech Wocial – 95. Daniel Ciechański (75, 15. Adrian Zawadka)

Start: 1. Jakub Dutkowski – 23. Szymon Maruszewski, 25. Tomasz Karaś, 19. Bartłomiej Pacuszka, 3. Hubert Bednarczyk (61, 13. Mateusz Piwko) – 7. Paweł Bylak, 6. Łukasz Choiński (83, 20. Arkadiusz Przybysz), 10. Maciej Buszko, 8. Michał Gwiazda (73, 18. Piotr Żarów), 17. Filip Łuszczyński (57, 5. Bartosz Mroczek) – 9. Dominik Dukalski

Żółte kartki: Sebastian Olczak 12, Daniel Dybiec 38, Daniel Ciechański 62, Robert Pisarczuk 66 – Szymon Maruszewski 88

Czerwona kartka: Tomasz Karaś 33 (za faul)

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Start Otwock

Bramki: 4-2 (do przerwy 3-2)
Strzały: 27-10 (10-6)
Celne: 11-5 (4-3)
Faule: 12-9 (7-4)