Siedlecka Liga Bowlingowa ruszyła po raz drugi

6 października w Kręgielni Parku Wodnego Siedlce zainaugurowana została II Edycja Siedleckiej Ligi Bowlingowej. Edycja obejmuje w sumie dwadzieścia turniejów.

W pierwszym starcie nowej edycji wzięło udział dwudziestu zawodników, wśród których były trzy kobiety. Zwyciężyła jedna z nich: Dorota Kurek z Lublina. Jej zwycięstwo było bezdyskusyjne. Pierwsze miejsce zajęłaby nawet wtedy, gdyby zrezygnowała z przysługujących paniom 10 handicapowych punktów. Drugi był siedlczanin, Janusz Gruda, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Trójczak z Lublina.

Już w pierwszej kolejce trzech zawodników osiągnęło „dwusetki”. Byli to: Leszek Lewocki (224), Dorota Kurek (220) i Krzysztof Krasuski (201). Jeśli następne ligowe turnieje będą stały na podobnym, wysokim poziomie, to emocji nie zabraknie.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych rozegrany zostanie Turniej o Puchar Ligi. Automatycznie awansuje do niego 12 najlepszych zawodników. Dołączy do nich czterech zawodników wyłonionych w turnieju „desperados”. Prawo do walki o dodatkowe miejsca będzie miał każdy, kto wziął udział w minimum ośmiu rozgrywkach eliminacyjnych.

Następna ligowa kolejka rozpocznie się o godz. 18 już w najbliższy poniedziałek, 13 października. Z tego co nam wiadomo są jeszcze wolne miejsca. W lidze może wystartować każdy, kto ukończył 16 lat. Zapisy na poszczególne turnieje przyjmowane są pod numerem telefonu 600-204-846. Opłata za udział w jednym turnieju wynosi 15 zł od osoby. Zwycięzca każdej kolejki rozgrywek otrzymuje w nagrodę zaproszenie na kręgielnię.

Zawodnicy ligi w Kręgielni Parku Wodnego Siedlce spotykają się także na treningach. Zawsze we czwartki od godz. 18 do 22.

Bowling to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. Dziesięć pinów ustawionych jest w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Organizatorem i głównym sponsorem Siedleckiej Ligi Bowlingowej jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

źródło i foto: arm.siedlce.pl