Nadzieja na play-off wciąż żywa

Mecz we Wrześni udowodnił jak bardzo nieprzewidywalną ekipą jest KPS. Drużyna Sławomira Gerymskiego po wtopie w Spale przeszła błyskawiczną metamorfozę i w trzech setach poradziła sobie z mocnym kadrowo Krispolem.

W mecz lepiej weszli gospodarze, ale KPS szybko wrócił do gry. Jan Fornal i Paweł Pietraszko udowodnili gospodarzom, że zagrywka jest ich atutem. Sposobu na dobrze grających na siedlczan nie potrafili znaleźć byli siatkarze KPS – środkowy Witold Chwastyniak i przyjmujący Mateusz Jasiński. W drugiej partii Krispol ponownie dobrze zaczął, ale blok gości zaczął funkcjonować w odpowiednim momencie. Wyrównana gra nie trwała długo, ponieważ wrześnianie popełniali zbyt wiele niewymuszonych błędów. Po dwóch setach siedlczanie prowadzili 2:0 i byli bliscy sprawienie niespodzianki.

W trzecim secie Krispol nie mógł sobie pozwolić na niefrasobliwość. Dobra gra Jasińskiego dała gospodarzom prowadzenie 15:11. W tym momencie do ataku zerwali się siedlczanie. Dobra zagrywka i skuteczna gra na kontrze pozwoliła odwrócić wynik na swoją korzyść – 16:15. Czołowy zespół I ligi robił co mógł, ale wicemistrz poprzedniego sezonu nie dał sobie wyrwać bezcennych 3 punktów. W końcówce swoimi skutecznymi atakami przypomniał o sobie Arkadiusz Żakieta. MVP spotkania został Kacper Popik.

Kolejnym rywalem siedlczan będzie Pekpol Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany w piątek 30 stycznia o 19:00 na hali ARMS.

24.01.15, 18:00 – Września
Krispol Września – KPS Siedlce 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)
KPS: 2. Jakub Guz, 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 16. Tomasz Stańczuk  i 17. Jakub Zabłocki (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 4. Karol Butryn, 6. Mariusz Pruski, 13. Piotr Łukasik