Wyrwali punkt liderowi

SPR Siedlce w końcu zapunktował. W hali siedleckiej samochodówki podopieczni Adama Tomczuka zremisowali z aktualnym liderem MKS Wieluń 34:34.

Dużą niespodzianką dla sympatyków SPR był powrót do drużyny byłego trenera i podstawowego zawodnika Prusa Emila Kożuchowskiego. Spotkanie siedlczanie rozpoczęli z wielkim animuszem. Do 9 minuty spotkania podopieczni Adama Tomczuka prowadzili nawet trzema bramkami, jednak wyżej notowani goście w mgnieniu oka odrobili stratę (5:5) i od tego momentu to oni prowadzili grę. Wieluń uciekł siedlczanom już nawet na siedem bramek, ale do przerwy prowadził tylko czterema.

Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony to walka siedlczan o dojście rywala. Udało się to w 40 minucie, kiedy było 22:22. Później gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę i wiadomo było, że w końcówce zrobi się bardzo ciekawie. I tak też było, gdy w 57 minucie SPR wyszedł na prowadzenie 33:32 apetyty na dwa punkty były ogromne, ale i realne. Kilka akcji później, w ostatniej minucie był remis 34:34 i kilka sekund do końca. Faul jednego z przyjezdnych i szczypiorniści SPR mieli rzut karny. Do niego podszedł doświadczony Emil Kożuchowski i… niestety nie trafił. Za chwilę zabrzmiała syrena i punkt wyrwany liderowi został w Siedlcach. Najwięcej goli dla Prusa rzucił Sebastian Tomczuk – 10.

Następny mecz SPR czeka za tydzień na wyjeździe z AZS AWF Warszawa.

31.01.15, 16:00 – Siedlce (hala ZS nr 3)

II liga: SPR Siedlce – MKS Wieluń 34:34 (15:19)

SPR: 1. Adam Maciak, 16. Krzysztof Maciak – 2. Tomasz Brzezek, 3. Bartosz Sokołów, 4. Jakub Matejak, 5. Paweł Łukaszuk 9, 6. Jan Borkowski, 7. Dawid Rymarzak 3, 9. Emil Kożuchowski 3, 10. Sebastian Tomczuk 10, 11. Krzysztof Czapski 1, 14. Paweł Chybowski 5, 15. Marek Głuchowski 1, 17. Rafał Kacprzak 1, 27. Rafał Nasiłowski, 33. Sebastian Hunder 1

Wieluń: 1. Patryk Kolanek, 12. Andrzej Waloch – 6. Krystian Kleszcz, 9. Szymon Famulski, 10. Michał Łuczak, 13. Łukasz Piwnicki 8, 15. Artur Olbiński 1, 17. Maciej Torchała 10, 19. Michał Cieślak, 22. Michał Bernaś 7, 23. Filip Ścigała, 24. Piotr Madeła 5, 61. Marcin Gałat 1, 90. Radosław Majda 2