Miła niespodzianka

SPR Siedlce wygrał na dwie kolejki przed końcem rozgrywek z czołową drużyną II ligi AZS UMCS Lublin 33:32.

Do spotkania siedlczanie przystąpili w 10-osobowym składzie, a w polu kolegów musiał wspomagać nominalny bramkarz Adam Maciak. Wiadomo było więc, że o punkty z AZS UMCS, który do Siedlec przyjechał w podstawowym składzie będzie bardzo ciężko. Mecz ku zaskoczeniu wszystkich od pierwszych minut należał do gospodarzy, którzy w pierwszej połowie ani razu nie oddali prowadzenia zespołowi z Lublina, a na przerwę schodzili z 5-bramkową przewagą.

W drugiej połowie podopieczni Adama Tomczuka powiększyli przewagę wypracowaną do przerwy. W najlepszym momencie siedlczanie prowadzili 8 bramkami. Końcówka należała jednak do akademików, którzy odrobili większość strat. W ostatnich minutach SPR umiejętnie kradł sekundy, a dodatkowo miał fortunę po swojej stronie (słupki i poprzeczki rywali). Ostatecznie szczypiorniści z Siedlec niespodziewanie wygrali 33:32. Największą ilość bramek w tym meczu dla SPR zdobyli: Rafał Kacprzak i Sebastian Hunder – po 9.

Sytuacja w ligowej tabeli nie jest za wesoła dla siedleckiego klubu. W przypadku zwycięstwa AZS AWF Warszawa z MKS Wieluń będzie pewne, że siedlczanie zajmą ostatnią pozycję w tabeli na koniec rozgrywek i tym samym pożegnają się z II ligą.

Następny mecz SPR zagra 25 kwietnia z Pabiksem Pabianice w Siedlcach.

18.04.15, 11:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: SPR Siedlce – AZS UMCS Lublin 33:32 (18:13)

SPR: 16. Krzysztof Maciak – 2. Adam Maciak 1, 4. Jakub Matejak 1, 6. Jan Borkowski 4, 8. Jakub Chromiński 2, 10. Sebastian Tomczuk 5, 11. Krzysztof Czapski, 14. Paweł Chybowski 2, 17. Rafał Kacprzak 9, 33. Sebastian Hunder 9

AZS UMCS: 2. Przemysław Pawełczuk 3, 7. Jakub Kaczmarczyk 9, 8. Michał Andrusiewicz 4, 9. Arkadiusz Prajzner, 10. Jakub Buksiński 2, 11. Sebastian Sykut 2, 12. Kacper Gajecki, 13. Cezary Muszyński, 14. Hubert Obydź 3, 15. Michał Dziemiach, 17. Kamil Bernat 7, 18. Jan Solis 7, 19. Filp Schwandt, 21. Kacper Kustra, 22. Jakub Brodziak