Krajowo-zagraniczne sukcesy WLKS

Reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie w ostatnim czasie brali udział w zawodach sportowych w Pasłęku i Druskiennikach.

W Pasłęku odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W chodzie na 5 km pierwsze miejsce zajął Łukasz Niedziałek z czasem 23:29. Konkurencja została zdominowana przez WLKS, ponieważ skład podium dokompletowali Mateusz Andrzejczak i Mateusz Kurowicki. Chodziarki także poradziły sobie dobrze. Drugie miejsce przypadło w udziale Alicji Szostak, natomiast trzecie Natalii Górzyńskiej. Aleksandra Brodowska zajęła najniższy stopień podium w biegu na 1000 m. Krystian Mikulski był trzeci w rzucie dyskiem, natomiast Mikołaj Duch zajął tę samą lokatę w biegu na 600 metrów.

Druskienniki były areną zmagań lekkoatletów w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych. W chodzie na 3 km młodzików równych nie miał sobie Niedziałek, z kolei w rywalizacji dziewcząt na tym dystansie najlepsza była juniorka młodsza Emilia Gręziak. Robert Goławski zajął drugie miejsce w chodzie na 5 km mężczyzn w kategorii junior młodszy.

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: Web