Lider za mocny

W XXIII kolejce drużyna KPS Siedlce podejmowała lidera rozgrywek Ślepsk Suwałki. Mecz zakończył się bez niespodzianki zwycięstwem faworyta 3:0.

Sobotnie spotkanie było bardzo ważne dla obu drużyn w kontekście miejsca w tabeli I ligi. Obecnie KPS walczy o „ósemkę”, a Ślepsk o fotel lidera. Z tej racji faworytem spotkania na pewno byli goście. Dodatkowo w szeregach siedlczan ponownie zabrakło Piotra Łukasika i tym razem również Jakuba Wosia.

Sobotni pojedynek nie stał na najwyższym poziomie. Po obu stronach boiska mnożyły się błędy: zepsute zagrywki, dotknięcia siatki, podwójne odbicia. Przez to pierwszy i trzeci set były tak wyrównane. Tylko w drugiej partii goście wyraźnie zdystansowali KPS. W premierowej odsłonie meczu gra toczyła się punkt za punkt aż do remisu po 20. Wówczas w pole serwisowe wszedł Jakub Urbanowicz i znacznie ułatwił Ślepskowi wygranie tej partii. W kolejnej przyjezdni poszli za ciosem szybko zyskując przewagę nad przeciwnikiem. Siedlczanie zebrali się w trzecim secie i pierwszy raz w tym meczu prowadzili czterema punktami (7:3). Goście jednak szybko wyrównali. Do rozstrzygnięcia partii potrzebna była gra na przewagi, gdzie Ślepsk wykorzystał dopiero siódmą piłkę meczową.

PLANY KPS

Już w najbliższą środę podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka czeka kolejny trudny rywal. Wówczas zostanie rozegrany zaległy mecz z GKS Katowice, który tak jak Ślepsk, również walczy o pozycję lidera tabeli I ligi. Spotkanie odbędzie się w Siedlcach na hali ARMS o 18:00.

27.02.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 14:25, 28:30)