Passa podtrzymana (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń zremisowała bezbramkowo  na własnym boisku z Miedzią Legnica.

Trener Marcin Sasal nie mógł w tym meczu skorzystać z Kamila Dmowskiego (8 żółta kartka) i Mateusza Żytki (4 upomnienie w sezonie). Na środek defensywy został przesunięty Rafał Augustyniak, a w środku pola w pierwszym składzie pojawił się Marcin Paczkowski.

Pierwsza odsłona spotkanie to wyrównana gra obu drużyn. W ekipie Pogoni dobrej sytuacji w 21 minucie nie wykorzystał Daniel Gołębiewski. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem znalazł się Wojciech Łobodziński. Górą w tej sytuacji okazał się golkiper Pogoni. Na tablicy wyników po 45 minutach widniał wynik 0:0. W 46 minucie Petteri Forsell dograł do Łobodzińskiego, a ten w bardzo dobrej pozycji nie zdołał strzelić gola. Dziesięć minut później strzał na bramkę oddał Bartosz Ślusarki i Misztal z problemami sparował futbolówkę na słupek. W 73 i 74 minucie Tadas Labukas nie wykorzystał dwóch bardzo dobrych okazji na zdobycie bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem mimo to, że Miedź od 76 minuty grała w przewadze, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Adam Duda.

LICZBA MECZU

356 – od tylu dni Pogoń Siedlce nie zaznała porażki w ligowym meczu w Siedlcach. Ostatnia przegrana przydarzyła się biało-niebieskim 3 maja 2015 roku w konfrontacji z Sandecją Nowy Sącz

Kolejne ligowe spotkanie siedlecka Pogoń rozegra już za tydzień w sobotę 30 kwietnia o godzinie 18 na stadionie w Siedlcach z GKS-Bełchatów. W ekipie z Bełchatowa występuje wychowanek biało-niebieskich Cezary Demianiuk.

22.04.16, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 0:0

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 25. Rafał Augustyniak, 8. Daniel Chyła – 10. Mariusz Rybicki, 6. Marcin Paczkowski, 20. Bartosz Osoliński, 11. Kamil Jonkisz, 19. Daniel Gołębiewski – 15. Adam Duda

Miedź: 33. Paweł Kapsa – 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie – 4. Wojciech Łobodziński (90, 29. Marcin Garuch), 20. Adrian Łuszkiewicz, 21. Damian Rasak, 7. Łukasz Garguła, 17. Petteri Forsell – 18. Bartosz Ślusarski (69, 9. Tadas Labukas)

Żółte kartki: Michał Stasiak 72, Grzegorz Bartczak 76

Czerwona kartka: Adam Duda 76 (za nadepnięcie przeciwnika)

9 odpowiedzi

1. Z jednego się tylko cieszę. Z czerwonej kartki dla Dudy. Niech odpocznie i to najlepiej kilka meczy. Ten człowiek nie ma pojęcia o dryblingu, o strzelaniu, a nawet o przyjęciu piłki. Jak on te bramki strzelał? Nabijali go? Wczoraj paralityk już nie wytrzymał i podeptał człowieka… Szkoda, że nie poskakał mu po głowie. Oszołom. I jeszcze się kłóci ze wszystkimi, że on niby niewinny 😀 Uwielbiam to. 4 strzały wczoraj, a jeden celny. Żal coś ściska. Nie było wczoraj pomocników. Rybickiego nie da się sklonować niestety.

2. Czemu w trzech ostatnich meczach nie gra Dybiec? W spotkaniach w których był na boisku grał po profesorsku.

3. Panie Sasal proszę pzeczytać artykuł „Passa podtrzymana” i statystyki z tego meczu ,to może dotrze do pańskiej świadomości kto ile strzałów oddał i jak kształtowała się przewaga. Pan Tarasiewicz słusznie zwrócił Panu uwagę, że należy szanować przeciwników i wykazywać pokorę. A już powiedzenie o telefonie „z góry” dyskwalifikuje Pana jako trenera. Trener takich głupot nie opowiada, chyba , że mam Pan dowód , bo jeśli nie to jest Pan po prostu zwykłą babą plotkarą broniącą swojego stołka.

4. Całkowicie zgadzam się z Władkiem. Mecz ogólnie wyrównany choć to goście mieli lepsze okazje. Sam tylko zawodnik z nr 9 którego nazwiska spiker nie potrafił wymówić miał 2 setki w ciągu kilku minut. Remis w tym meczu nikomu krzywdy nie zrobił. Panie trenerze Sasal proszę się od Tarasiewicza uczyć jak należy się zachowywać na konferencji i co to jest szacunek dla przeciwnika. A jeśli ma Pan dowody że mecz był ustawiony to proszę zawiadomić odpowiednie organy.

5. Uważam,żę trener Sasal ma prawo głośno mówić o sędziowniu.Bo nie trzeba być fachowcem,żeby zauważyć jak z Pogońi robią wała.Za wszelką cenę chcą wywalić nas z tej ligi.Brawo Sasal!!!

6. Słowa może w emocji nie koniecznie powinny paść na konferencji, ale nie da się ukryć,że robią nas w konia.

7. Sędziowanie jest jakie jest. Nie zgadzam się z stwierdzeniem, że „robią nas w konia” czy inaczej. Po prostu jak się jest słabszym niż chciałoby się być, to sędziowie przeszkadzają, wiatr żle wieje, piłka jest za cieżka itd.a Pamiętam mecz w Mielcu gdzie sędzia puścił KILKUMETROWEGO spalonego na korzyść Pogoni co zadecydowało w efekcie tym, że Pogoń awansowała. W innych meczach było też sędziowano „pod Pogoń”.Wtedy nikt z siedleckich kibiców, nie mówił nic złego na sędziów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale szanować trzeba innych bo jak nie to się samego siebie nie szanuje. Prostactwo wcześniej czy pózniej wychodzi z człowieka.

1. Trudno się z tobą nie zgodzić kultura obowiązuje każdego tyle że za błędy piłkarz płaci od razu na boisku straconą bramka, kartką itp. Sędziowie popełniają fatalne pomyłki(?) i niczym to nie skutkuje i jakoś tak trudno się temu biernie przyglądać.Nie powiem żebym pochwalał zachowanie trenera ale ktoś powinien dbać też i o poziom sędziowania.