Podlasie lepsze w derbach regionu

W meczu 7 kolejki IV ligi rezerwy siedleckiej Pogoni uległy w Sokołowie Podlaskim tamtejszemu Podlasiu 0:2.

Do spotkania z mistrzem siedleckiej ligi okręgowej Pogoniści przystąpili bez wzmocnień z kadry pierwszej drużyny.

Mimo gry wielu młodych zawodników spotkanie było wyrównane i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli gospodarze po strzale Marcina Siedleckiego z prostego podbicia. W bramce bardzo dobrze spisał się jednak Jacek Kozaczyński. Kilkanaście minut potem odpowiedziała Pogoń, kiedy to Dominik Barciak podał do Patryka Ciulaka, a ten z ostrego kąta nie trafił w światło bramki. W 41 minucie Podlasie wyszło na prowadzenie. Dawid Kobus podał do Siedleckiego, a ten mimo interwencji Kozaczyńskiego zmieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły mogły się pokusić o strzelenie gola. Najpierw Barciak nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu wzdłuż bramki, a zaraz Przemysław Głowacz nieznacznie się pomylił.

W drugiej połowie siedlczanie próbowali odwrócić losy spotkania i przejęli inicjatywę na boisku. W 50 minucie po podaniu Sebastiana Krawczyka Barciak uderzył na bramkę gospodarzy, lecz wprost tam gdzie stał bramkarz – Konrad Kotowski. Dwie minuty później po drugiej stronie boiska groźnie głową uderzał Kobus, ale znów Kozaczyński uratował siedlczan przed stratą gola. W 70 minucie po stracie w środku pola Podlasie przeprowadziło kontrę, po której Głowacz wykorzystał tzw. setkę. W końcówce Pogoń miała kilka sytuacji na kontaktową bramkę, m.in. Michał Panufnik strzelając głową, Krawczyk i Barciak, lecz Kotowski był tego dnia niepokonany. Również Podlasie mogło podwyższyć wynik, ale skapitulował Siedlecki.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Tomasz Grochowski i Sylwester Buga.

PLANY POGONI II

W następnej kolejce siedlecka Pogoń zagra ponownie na wyjeździe. W sobotę 3 września o 15:00 zmierzy się z Mławianką w Mławie.

31.08.16, 17:00 – Sokołów Podlaski

IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 2:0 (1:0) Widzów: 200

Bramki: Marcin Siedlecki 41, Przemysław Głowacz 70

Podlasie: 1. Konrad Kotowski – 11. Piotr Goś, 17. Kamil Horowicz, 3. Kacper Komycz, 2. Michał Piotrowski – 13. Dawid Kobus (86, 8. Jakub Nowotniak), 14. Tomasz Grochowski, 20. Sylwester Buga (81, 18. Łukasz Buczyński), 19. Marcin Siedlecki (90+2, 15. Michał Pasek), 4. Piotr Domański (61, 6. Mychajło Dawydowśkyj) – 10. Przemysław Głowacz

Pogoń II: 12. Jacek Kozaczyński – 13. Sebastian Szcześniak, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 4. Bartosz Szostek (56, 19. Patryk Skrzypek) – 95. Patryk Ciulak, 23. Piotr Ceranka (71, 14. Rafał Zin), 5. Sebastian Krawczyk, 22. Paweł Wasiluk (83, 27. Tomasz Kacprzak), 26. Mateusz Kacprzak (46, 77. Mateusz Wassilow) – 9. Dominik Barciak

Żółte kartki: Sylwester Buga 81, Michał Piotrowski 90+5

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej