Widoczna zwyżka formy (fotogaleria)

Siedleckie koszykarki wreszcie się przełamały. PGE MKK wygrał 79:64 z JAS-FBG Sosnowiec.

PGE MKK przystępował do meczu z 5 porażkami na koncie. Z kolei koszykarki z Sosnowca legitymowały się dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek. Swój udział w przyzwoitych wynikach miała Marta Dobrowolska, która w przeszłości reprezentowała barwy MKK. W przypadku siedlczanek kluczową kwestią była sytuacja zdrowotna. Trener Teodor Mollov nie miał do dyspozycji jedynie Moniki Naczk i Aleksandry Parzeńskiej, co było postępem względem poprzednich spotkań.

KLUCZOWY MOMENT

Druga połowa. PGE MKK zwietrzył szansę na zwycięstwo tuż po przerwie. Siedlczanki odskoczyły rywalkom na kilkanaście punktów i pilnowały przewagi. Obaj trenerzy ekspresyjnie reagowali na boiskowe wydarzenia przy bocznej linii, jednak trener z Sosnowca Mirosław Orczyk regularnie przekraczał wszelkie granice. Szkoleniowiec JAS-FBG został tylko razu ukarany faulem technicznym, a prawdziwy popis buty i grubiaństwa dał po meczu…

W połowie czwartej kwarty przewaga PGE MKK zmniejszyła się do ośmiu oczek (69:61), jednak czas wybił rywalki z uderzenia, a jednocześnie zaprowadził ład w szeregach gospodyń. Ostatecznie zwycięstwo 79:64 zakończyło passę porażek w sezonie 2016-17.

CYTAT MECZU

To jest skandal. Nie może być tak, że dajecie wygrywać dzieciakom z PZKosz – trener Orczyk po meczu w kierunku stolika sędziowskiego.