Zwycięstwo po horrorze

W meczu 7 kolejki III ligi szczypiorniści Pogoni Siedlce po dramatycznym meczu wygrali z Piotrkowianinem II Piotrków Trybunalski 27:26.

Od początku mecz był niezwykle wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Do przerwy Pogoniści prowadzili 13:12. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i losy spotkania rozstrzygały się w końcówce pojedynku. Na minutę przed końcem zegar wskazywał remis 26:26 i z akcją ruszyli gospodarze, po której wywalczyli rzut karny, ale na 25 sekund przed końcową syreną zawodnik Piotrkowianina z 7 metrów trafił tylko w słupek. Podopieczni Emila Kożuchowskiego w ostatnich sekundach zdążyli zadać decydujący cios i ostatecznie po niesamowitym finiszu wygrali 27:26.

Teraz Pogoń czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach. Na ligowe parkiety siedlczanie wrócą w marcu.