KPS zrobił swoje. Pewne trzy punkty w Spale

Podopieczni Witolda Chwastyniaka zdobyli komplet punktów. W 20 kolejce I ligi KPS Siedlce pokonał na wyjeździe SMS PZPS Spała (3:1).

To było spotkanie, które KPS Siedlce musiał wygrać. Rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był outsider I ligi – SMS PZPS Spała, który w tym sezonie zdobył zaledwie siedem punktów. Na dodatek siedlczanie w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrali z AGH Kraków, dlatego KPS przystąpił do sobotniego meczu z podwójną motywacją.

Pierwsze dwa sety to zdecydowana przewaga drużyny z Siedlec, która była lepsza od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Młodzi gracze ze Spały zdobyli w tym czasie zaledwie 34 punkty, co najdobitniej pokazuje w tej fazie przewagę KPS.

Schody zaczęły się dopiero w trzecim secie, który często w tym sezonie jest piętą achillesową zespołu Witolda Chwastyniaka. SMS wstał z kolan i wykorzystał lekkie rozluźnienie w szeregach KPS. Młodość ma to do siebie, że potrafi zaskakiwać i drużyna ze Spały zdołała wyszarpać trzecią odsłonę.

KPS szybko jednak wrócił do swojej dobrej gry. Co prawda przewaga drużyny z Siedlec nie była już tak widoczna, jednak wystarczyło to na pokonanie ostatniego zespołu w rozgrywkach.

PLANY KPS

W sobotę 18 lutego KPS Siedlce zagra kolejny mecz na wyjeździe. Ich rywalem będzie Stal AZS Nysa.

11.02.17, 18:00 – Spała
I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 1:3 (16:25, 18:25, 25:21, 22:25)
KPS: 1. Mateusz Januszewski (libero), 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Konrad Małek (libero), 11. Jakub Gontarewicz, 12. Mateusz Błasiak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski