PGE MKK przełamał się na własnym parkiecie. Siedlczanki rozprawiły się z Ostrovią (fotogalerie)

W przedostatnim domowym meczu w sezonie 2016-17 PGE MKK wygrał z beniaminkiem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Stawka meczu była wysoka. PGE MKK i Ostrovia miały zdecydować w bezpośredniej konfrontacji, kto przybliży się do zakończenia sezonu na 10 pozycji. Obie drużyny straciły już szansę na awans do play-offów, ale szansa na zostawienie rywala za plecami była wystarczającą mobilizacją. Przed meczem podkoszowe koszykarki PGE MKK miały problemy zdrowotne, jednak udało się je postawić na nogi.

WŁAŚCIWE NASTAWIENIE

Siedlczanki zaczęły mecz z właściwym nastawieniem. Po trójce Roksany Schmidt na tablicy wyników pojawiło się 19:8 dla PGE MKK. Ostrovia nie poddała się i zniwelowała straty do trzech oczek (22:19). Drużyna Teodora Mollova przetrwała trudny okres i korzystając z rzutów osobistych zapewniły sobie po 10 minutach gry prowadzenie 28:20. Początek drugiej kwarty był nerwowy, jednak PGE MKK szybko ułożył boiskowe wydarzenia pod siebie. Znakomicie grała Oksana Mollov, która zaskakiwała ostrowską defensywą, niezależnie od tego czy rzucała z półdystansu czy spod kosza. Do przerwy PGE MKK prowadził 50:36.

PEŁNA KONTROLA

Przez niemal całą trzecią kwartę PGE MKK pilnował 15-punktowej przewagi. Siedlczanki miały lepsze i gorsze momenty, ale ich przewaga nie podlegała dyskusji. W ostatniej odsłonie spotkania dwie koszykarki Ostrovii wyleciały z parkietu za przekroczenie limitu fauli. Warto dodać w tym miejscu, że sędziowie dostrzegli aż 51 fauli po obu stronach. PGE MKK zwyciężył 86:69, będąc o klasę lepszy od beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego.

PODWÓJNE DOUBLE-DOUBLE

MVP piątkowego pojedynku była Oksana Mollov, która zdobyła 25 punktów i zaliczyła 16 zbiórek. Nieznacznie gorsze wrażenie po swoim występie zostawiła Karolina Poboży – 19 punktów, 10 zbiórek. Na słowa uznania zasłużyły także Magdalena Parysek (związana przez wiele lat z Ostrovią) oraz Roksana Schmidt.

PLANY PGE MKK

W niedzielę 5 marca o 13:00 PGE MKK zagra w Bydgoszczy z Artego.

24.02.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
BLK: PGE MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 86:69 (28:20, 22:16, 19:20, 17:13)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 25 (16 zbiórek), 14. Karolina Poboży 19 (10 zbiórek), 23. Roksana Schmidt 16, 10. Magdalena Parysek 14, 6. Katarzyna Trzeciak 5, 13. Aleksandra Wajler 3, 12. Aleksandra Parzeńska 2, 16. Paulina Żukowska 2, 7. Monika Naczk
Ostrovia: 3. Jordan Jones 18, 20. Agata Stępień 16, 15. Karolina Kaczmarek 11, 8. Sanja Orozović 9, 50. Azia Bishop 7, 16. Katarzyna Motyl 4, 24. Ewelina Jackowska 2, 9. Sandra Nowicka 2