W Jakuszycach Grzebisz formą zachwyca

Wychowanka Rawy Siedlce Natalia Grzebisz zajęła drugie miejsce wśród kobiet w 1 Memoriale Stanisława Michonia rozegranego w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach.

W ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego rozegrany został 1 Memoriał Stanisława Michonia. Zmarły we wrześniu 2016 Stanisław Michoń wygrał pierwszy Bieg Piastów w 1976, a potem jeszcze w 1978 i 1985 roku. Należał do kadry narodowej, gdy trenował w niej m. in. późniejszy mistrz świata Józef Łuszczek. Potem przetarł szlaki polskich narciarzy w wielkich biegach masowych w innych krajach. Jako trener odkrył wiele talentów, w tym Dorotę Dziadkowiec, która we współpracy ze Stanisławem wygrała klasyfikację Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Stanisław i Dorota zostali parą także w życiu prywatnym, a rodzinną tradycję narciarską kontynuuje ich syn Mariusz.

Na trasę o długości 15 kilometrów stylem klasycznym wyruszyło 220 uczestników, którym sprzyjała aura – temperatura wynosiła nieco poniżej zera, zaś pod koniec rywalizacji zaczął padać śnieg. Rywalizację mężczyzn zdominował renomowany czeski weteran Dan Slechta, który o ponad dwie minuty wyprzedził Tomasza Kałużnego z Jeleniej Góry i Piotra Habrata z Krosna.

Z kolei w rywalizacji kobiet zaciętą walkę o triumf stoczyły Anna Gałek i siedlczanka Natalia Grzebisz. Wychowanka Rawy dosłownie o włos (1 sekundę…) musiała uznać wyższość zawodniczki z Lubawki. Grzebisz osiągnęła czas 55:35.

W najbliższy piątek w ramach Biegu Piastów rozegrane zostaną biegi na 30 km techniką dowolną i na 9 km klasykiem. W sobotę  bieg na 50 km klasykiem, a w niedzielę na 25 i 16 km klasykiem.