Remis z trudnym rywalem. Ciechanów bez zwycięstwa z Pogonią (fotogaleria)

Remis z trudnym rywalem. Ciechanów bez zwycięstwa z Pogonią

Rezerwy Pogoni w meczu 21 kolejki IV ligi zremisowały na własnym boisku z liderem rozgrywek – MKS Ciechanów 2:2.

Do meczu z Ciechanowem siedlczanie przystąpili w bardzo mocnym składzie. Podstawowa jedenastka Pogoni składała się z zawodników kadry I-ligowego zespołu.

Pierwsze minuty nie wskazywały by MKS przestraszył się Pogonistów. Już w 6 minucie goście wyszli na prowadzenie po stracie biało-niebieskich w środku pola i celnym lobie nad Przemysławem Frąckowiakiem Kamila Żylskiego. Kilka minut później strzelec gola dośrodkowywał w pole karne, a Konrad Cichowski głową nieznacznie się pomylił. Minutę potem odpowiedzieli Pogoniści. Eusébio Bancessi zszedł z futbolówką przed pole karne i celnie uderzył przy bliższym słupku wyrównując wynik spotkania. W 20 minucie siedlczanie zdobyli kolejną bramkę. Damian Świerblewski dośrodkował w pole karne, tam piłkę zgrał Robert Janicki i do bramki celnie trafił Piotr Krawczyk. Później siedlczanie mogli się pokusić o trzecie trafienie, lecz zabrakło skuteczności. Wykorzystali to przyjezdni, a mianowicie Maciej Rogalski, który indywidualnie w polu karnym przedarł się w pole bramkowe i pokonał Frąckowiaka.

W drugiej odsłonie mimo kilku okazji na bramkę z obu stron, żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W 63 minucie Jakub Szrek oddał strzał, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później Cezary Demianiuk z linii pola karnego trafił w słupek. Na dwadzieścia minut przed końcem Piotr Krawczyk próbował z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Bartłomiej Folc. W końcówce MKS miał trzy sytuacje bramkowe. Najpierw Konrad Cichowski uderzył obok bramki, a zaraz Kamil Olszewski po kontrze również nie trafił w światło bramki. Piłkę meczową goście mieli w 86 minucie. Błąd popełnił Sebastian Krawczyk, piłkę przejął Kamil Żylski i będąc w polu karym próbował wymusić faul. Sędzia Krzysztof Mandes nie dał się nabrać.

LICZBA MECZU

11 – tyle bramek padło w dwóch spotkaniach tego sezonu pomiędzy Pogonią II a MKS Ciechanów

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w Płocku z Wisłą II. Mecz zaplanowano na sobotę 18 marca o 15:00.

12.03.17, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Ciechanów 2:2 (2:2) Widzów: 200

Bramki: Eusébio Bancessi 13, Piotr Krawczyk 20 – Kamil Żylski 6, Maciej Rogalski 38

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 27. Jakub Szrek, 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 16. Łukasz Wójcik – 24. Damian Świerblewski (60, 18. Piotr Kurbiel), 6. Marcin Paczkowski, 20. Piotr Krawczyk, 10. Robert Janicki, 17. Eusébio Bancessi – 21. Cezary Demianiuk

Ciechanów: 83. Bartłomiej Folc – 11. Kamil Olszewski, 2. Łukasz Nawotczyński, 23. Marcin Podsiadlik, 7. Paweł Nowotka – 19. Konrad Cichowski (77, 20. Mateusz Matusiak), 6. Daniel Witak, 8. Maciej Rogalski (82, 14. Marcin Kruczyk), 77. Dominik Lemanek, 5. Nazar Litun – 99. Kamil Żylski

Żółte kartki: Cezary Demianiuk 90 – Kamil Żylski 86

Sędzia: Krzysztof Mandes (Warszawa)