Rezerwy Pogoni wciąż bez wiosennego triumfu

Rezerwy wciąż bez wiosennego triumfu

W ramach 22 kolejki IV ligi rezerwy Pogoni zremisowały w Płocku z dwójką Wisły 2:2. To drugi z rzędu remis siedlczan zakończony identycznym rezultatem.

Siedlczanie do Płocka wyjechali wzmocnieni graczami, którzy nie znaleźli się w osiemnastce na mecz z Kluczborkiem. W ekipie Marcina Tomaszewskiego zagrali m.in. Daniel Dybiec, Cezary Demianiuk i Piotr Kurbiel. Z kolei Wisła miała za sobą piątkowy mecz ekstraklasy i także mogła się posiłkować zawodnikami, którzy zagrali mniej bądź w ogóle. W końcówce spotkania ponowny debiut w drużynie Pogoni zaliczył Dominik Krupa, który zimą wrócił z wypożyczenia do Wektry Zbuczyn.

Mimo że płocczanie wzmocnili się zawodnikami z ekstraklasy Pogoń zagrała dobre spotkanie. Po pierwszej połowie siedlczanie prowadzili 1:0 po bramce Daniela Dybca, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę przy tej akcji trącił jeszcze Paweł Łydkowski, ale znajdowała się ona już za linią bramkową. W drugiej połowie Pogoniści podwyższyli prowadzenie. Do rzutu wolnego z okolicy 20 metra podszedł Dybiec i ponownie trafił do siatki. Niestety w końcówce gospodarze wykorzystali błędy Pogoni i doprowadzili do wyrównania. Najpierw po stracie Piotra Kurbiela sytuację bramkową wykorzystał Arkadiusz Reca, natomiast w 83 minucie piłkę odbitą przez Dawida Boruca do bramki skierował ponownie Reca i doprowadził do remisu. W końcówce gospodarze mogli strzelić zwycięskiego gola, ale na posterunku był Boruc.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra na bocznym boisku stadionu ROSRRiT w niedzielę 26 marca o 11:00 z Deltą Słupno.

18.03.17, 15:10 – Płock

IV liga: Wisła II Płock – Pogoń II Siedlce 2:2 (0:1)

Bramki: Arkadiusz Reca 75, 83 – Daniel Dybiec 30, 64

Wisła II: Mateusz Kryczka – Bartosz Wiśniewski, Bartłomiej Sielewski, Tomislav Božić, Marcin Mielczarski – Dominik Kun (46 Arkadiusz Reca), Dawid Kieplin, Seweryn Truskolaski (46 Radosław Gałązka), Krystian Popiela (46 Kamil Nowicki), Damian Piotrowski – Emil Drozdowicz

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 25. Paweł Wasiluk (85, 4. Dominik Krupa) – 17. Dominik Barciak, 8. Bartosz Szostek, 7. Daniel Dybiec, 19. Bartosz Karczmarek, 21. Cezary Demianiuk – 18. Piotr Kurbiel

Żółte kartki (Pogoń II): Dominik Barciak, Cezary Demianiuk

Sędzia: Karol Braun (Ciechanów)