Trzy medale sztangistek WLKS. Klub z Siedlec najlepszy!

Wybornie spisały się sztangistki WLKS Siedlce-Nowe Iganie w Mistrzostwach Polski juniorek, które odbyły się w Łukowie.

Od 28 do 30 kwietnia w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum  nr. 2 Łukowie rozegrane zostały 21 Mistrzostwa Polski Juniorek i 61 Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Tak się składa, że zawody najlepszych juniorów w Polsce, odbyły się 2,5 roku po Mistrzostwach Polski seniorów, które także zorganizowano w Łukowie.

Łukowskie Mistrzostwa otworzył prezes PZPC Mariusz Jędra. Podczas tej uroczystości burmistrz miasta Dariusz Szustek bardzo miło odniósł się do pracy oraz kariery jednego z głównych autorów czempionatu – Roberta Dołęgi. Dla Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów to zasłużony zawodnik, medalista mistrzostw Europy, czołowy zawodnik świata przez wiele lat, olimpijczyk, rekordzista Polski seniorów, a także aktualnie trener kadry seniorów. Lokalnie Robert Dołęga znakomicie realizuje się jako trener klubowy, nauczyciel i działacz oraz społecznik.

Do mistrzostw zgłoszono 179 zawodniczek i zawodników (53 kobiety i 126 mężczyzn) z 57 klubów. Wśród zawodniczek, które walczyły o medale w Łukowie były przedstawicielki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Karolina Miszczak (kat. 48 kg), Magdalena Mędza (kat. 63 kg), Angelika Bednarz (kat. 90 kg) i Elżbieta Uziak (kat. +90 kg).

Świetny występ zaliczyła Magdalena Mędza zdobywając złoty medal w kat. 63 kg! Siedlczanka zdeklasowała rywalki wygrywając rwanie i podnoszenie. Uzyskała 177 kg w dwuboju (75 kg + 102 kg). Medal srebrny wywalczyła Marta Wesoła (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl) – 145 kg (66 kg + 79 kg), a brązowy Anna Grala (UOLKA Ostrów Maz.) – 141 kg (63 kg + 78 kg).

W wagach, które po raz pierwszy znalazły się w programie kobiecej rywalizacji: 90 kg i + 90 kg, reprezentantki WLKS także mogą się pochwalić zdobyczami medalowymi. W pierwszej z nich brązowy medal padł łupem Angeliki Bednarz – 149 kg (69 kg + 80 kg). Mistrzowski tytuł wywalczyła Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) 206 kg (92 kg + 114 kg), a srebro Diana Flak (MKS Unia Hrubieszów) 187 kg (80 kg + 107 kg)

Aby stanąć na podium w wadze najcięższej (+ 90 kg), wystarczyło ukończyć dwubój, bowiem wystartowały tylko trzy zawodniczki. Mistrzostwo zdobyła Magda Karolak (KS Włókniarz Konstantynów) 190 kg (85 kg + 105 kg). Trzynaście kilogramów mniej (177 kg=77+100) uzyskała reprezentantka WLKS – Elżbieta Uziak stając na drugim stopniu podium. Trzecia była Natalia Nowacka (LKS Znicz Biłgoraj).

W najlżejszej kategorii wagowej pań – kat. 48 kg, rywalizowała ostatnia sztangistka WLKS – Karolina Miszczak. Wynik 86 kg w dwuboju (30+56) dał jej piąte miejsce.

W punktacji Sinclaira wygrała Kinga Kaczmarczyk, zaś wysokie drugie miejsce zajęła Magdalena Mędza.

Bardzo dobra postawa sztangistek WLKS Siedlce-Nowe Iganie przełożyła się na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej kobiet!