sobota, 27 kwietnia 2024r.

W regionie: Tęcza rozgromiła Zorzę. Korczewianie podsumowali udany sezon (fotogalerie)

Tęcza Korczew w ostatnim meczu w sezonie 2016-17 wygrała 13:3 z Zorzą Sterdyń. Podopieczni Stanisława Zduna zakończyli rozgrywki na rekordowo wysokiej, szóstej pozycji.

Na kilka dni przed meczem jego rozegranie nie było pewne. Zorza – pewna degradacji od jakiegoś czasu – częściowo uporała się problemami kadrowymi i zdołała zebrać 11-osobową drużynę. Z tej przyczyny jednostronny przebieg spotkania nie był dla nikogo zaskoczeniem. Przez cały mecz Tęcza była wspierana przez licznie zgromadzonych kibiców (około 150 osób), w tym zorganizowanych fanów Pogoni Siedlce.

Tęcza objęła prowadzenie już w 4 minucie, kiedy Paweł Kruk popisał się celnym uderzeniem z dystansu. Kilka chwil później było 2:0 po tym jak Dominik Jaszczuk wykorzystał sytuację sam na sam. Po kiepskim pierwszym kwadransie Zorza odżyła. W 24 minucie pięknym uderzeniem popisał się Sebastian Waszczuk. Podrażnieni gospodarze w ciągu piętnastu minut zdobyli cztery bramki. Najpierw Kacper Pieńkowski obronił jedenastkę wykonywaną przez Kruka, ale zaliczył swojaka przy następującej interwencji. W 34 minucie Kacper Chwedoruk zamienił na bramkę znakomite podanie Kruka, później swój koncert strzelecki rozpoczął Marcin Izdebski, a dobry okres zwieńczył Przemysław Pawłowski precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów. Wynik do przerwy (2:6) ustalił Waszczuk.

W drugiej połowie Tęcza nadal brylowała w ofensywie. Trzy bramki dołożył Izdebski, Kruk poprawił skuteczność z 11 metrów, jedno trafienie zanotował Sebastian Bartoszuk, natomiast dublet skompletował rezerwowy Robert Woźniak. Jedyną bramkę w drugiej połowie dla drużyny ze Sterdyni zdobył Bartosz Łagoda z rzutu karnego. Ostatecznie Tęcza wygrała 13:3.

Tęcza zakończyła sezon na 6 lokacie. Po meczu wójt Korczewa Sławomir Wasilczuk nagrodził lokalnych bohaterów, dbających o rozwój miejscowej piłki. Na zakończenie liczna rodzina Tęczy zasiadły przy stołach zastawionymi specjałami w grilla. Gorszą informacją dla kibiców było zakończenie czynnej gry przez Krzysztofa Wiechę.

25.05.17, 17:00 – Korczew
Klasa A: Tęcza Korczew – Zorza Sterdyń 13:3 (6:2)
Bramki: Paweł Kruk 4, 64 k, Dominik Jaszczuk 11, Kacper Pieńkowski 27 sam, Kacper Chwedoruk 34, Marcin Izdebski 36, 51, 58, 79, Przemysław Pawłowski 42, Sebastian Bartoszuk 53, Robert Woźniak 77, 81 – Sebastian Waszczuk 24, 43, Bartosz Łagoda 77 k
Tęcza: 12. Kamil Lewczuk (83, 1. Marcin Sawczuk) – 11. Piotr Głozak, 8. Paweł Kalinowski, 22. Piotr Jurczak (50, 6. Tomasz Krawczyk), 4. Patryk Głozak – 14. Sebastian Bartoszuk, 9. Przemysław Pawłowski (55, 18. Oskar Schulz), 10. Paweł Kruk, 17. Kacper Chwedoruk, 7. Marcin Izdebski – 21. Dominik Jaszczuk (40, 3. Robert Woźniak)
Zorza: Kacper Pieńkowski – 2. Łukasz Parzonka, 3. Paweł Mosiej, 6. Marek Pogorzelski, 11. Daniel Zieliński – 18. Michał Saczuk, 10. Artur Zegadło, 7. Patryk Jakubiak, 19. Adam Adamczuk, 5. Bartosz Łagoda – 9. Sebastian Waszczuk

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)