Brązowy medal Sylwestra Jaciuka w MŚ w Londynie (wideo)

Co nie udało się w biegu na 1500 m, udało się na 800 m. Sylwester Jaciuk (Pogoń Siedlce) brązowym medalistą Mistrzostw Świata Osób Niepełnoprawnych w lekkoatletyce!

Zakończone w niedzielę Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce, które rozegrano w Londynie, przyniosły medal jednemu z reprezentantów naszego miasta. Wywalczył go zawodnik Pogoni Siedlce Sylwester Jaciuk.

Podopieczny Sławomira Karbowiaka we wspomnianych mistrzostwach rywalizował na dwóch dystansach. Na 1500 m zajął siódme miejsce (pisaliśmy o tym TUTAJ). Cztery dni później przystąpił do zmagań na dystansie 800 m w kategorii T20. Najpierw zostały rozegrane dwa biegi półfinałowe. Jaciuk startował w pierwszym z nich. Zawodnik Pogoni pewnie awansował do finału, zajmując drugie miejsce (1:59.40) i oglądając jednie plecy Michaela Brannigana (1:57.99). Drugi bieg był zdecydowanie wolniejszy, ale udało się z niego uzyskać awans innemu Polakowi, Rafałowi Korcowi (2:00.79).

W finale przez długi czas Sylwester Jaciuk biegł na szóstej pozycji. Na około 300 m przed metą wysunął się na czwarte miejsce. Mistrzostwo pokazał 100 m dalej, kiedy to minął trzeciego Brytyjczyka Steve’a Morrisa i znalazł się na pozycji medalowej. Do końca biegu skutecznie pilnował wywalczonej lokaty. Dotarł do mety na trzecim miejscu z czasem 1:56.92, co jest jego nowym rekordem życiowym! Triumfował Amerykanin Michael Brannigan (1:54.24) przed Hiszpanem Ramirezem Rodriguezem (1:55.23).

WYNIKI

Dla tych co chcieliby poczuć emocje, zapraszamy do obejrzenia wideo z finałowego biegu na 800 m.

WIDEO

Przypomnijmy, że w MŚ w Londynie startował także Dariusz Osiński z IKS Siedlce, który w rzucie oszczepem w kategorii F13 zajął dziewiątą pozycję (CZYTAJ).

źródło: własne; foto: Ilona Berezowska / archiwum Sylwestra Jaciuka