Nie zawiedli. Pewne zwycięstwo rugbistów w Łodzi (wideo)

Podopieczni Andrzeja Kozaka nie zawiedli w Łodzi. Pogoniści wygrali 50:10 z KS Budowlani.

Siedlczanie przystępowali do meczu jako współlider Ekstraligi i zdecydowany faworyt. Łodzianie mieli wsparcie trybun, ale to zbyt mało, żeby zasypać różnicę dzielącą jednego z głównych kandydatów do awansu od beniaminka.

Pogoń – jak na kandydata do medalu przystało – nie zawiodła. Siedlczanie, pomimo trudnych warunków pogodowych, wypracowali sobie przewagę w pierwszej połowie i osiągnęli zasłużone prowadzenie 19:3. Gdyby nie kilka prostych błędów w ataku to prowadzenie byłoby zdecydowanie wyższe.

Po przerwie drużyna Kozaka dominowała. Z każdą minutą jej przewaga była coraz bardziej odczuwalna dla łodzian. Ostatecznie Pogoniści wygrali 50:10 i nadal naciskają na Budowlanych SA Łódź.

Oficjalny debiut w Pogoni zaliczył Wojciech Twarowski. W Budowlanych wystąpił Tomasz Gasik, który swego czasu reprezentował siedleckie barwy.

W niedzielę 27 sierpnia o 16:00 Pogoń miała zagrać z Arką Gdynia, ale mecz został przełożony.

19.08.17, 15:00 – Łódź
Ekstraliga: KS Budowlani Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:50 (3:19)
Punkty: Kamil Brzozowski 5 (K, pd), Adam Sawicki 5 (P) – Daniel Gdula 10 (2 P), Rafał Janeczko 8 (4 pd), Adrian Chróściel 7 (KP), Adam Dudek 5 (P), Mateusz Lament 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Daniel Trybus 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (50, 17. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel (60, 16. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (65, 18. Dawid Rajewski), 4. Dawid Dybowski (70, 20. Wojciech Twarowski), 5. Marek Mirosz (60, 19. Kamil Łódzki), 6. Norbert Kargol, 7. Grzegorz Muszyński, 8. Maciej Panasiuk, 9. Rafał Janeczko, 10. Daniel Trybus (65, 23. Adam Dudek), 11. Tomasz Biernacki, 24. Tomasz Rokicki (70, 22. Mateusz Dąbrowski), 13. Daniel Gdula, 14. Mateusz Lament, 15. Przemysław Rajewski (10, 21. Bartosz Nasiłowski)

Żółta kartka: Mateusz Lament