W regionie: Orlęta liderem III ligi. Wygrana z MKS po mękach (fotogaleria)

Podopieczni Damiana Panka zaczęli sezon od dwóch efektownych zwycięstw. Radzyńscy kibice oczekiwali przedłużenia passy, ale MKS Trzebinia miał inne plany.

Orlęta mogły przegrywać 0:2 już po pierwszym kwadransie. W 5 minucie Jakub Ochman nie wykorzystał rzutu karnego, dokładniej mówiąc jego strzał został obroniony przez doświadczonego Krzysztofa Stężałę. Wychowanek Agrosportu Leśna Podlaska był jednak bezradny w 15 minucie. Mateusz Majcherczyk znalazł pozycję do strzału i otworzył wynik. Radzynianie do końca pierwszej połowy prezentowali się niemrawo i nie wyglądali na zespół, który będzie w stanie odwrócić losy meczu.

Tuż przed upłynięciem godziny gry na placu gry zameldował się Karol Kalita. 22-letni napastnik potrzebował pięciu minut, aby wpisać się na listę strzelców. Orlęta uzyskały przewagę i zepchnęły MKS do momentami rozpaczliwej defensywy. W 75 minucie Rafał Borysiuk precyzyjnie zacentrował z rzutu rożnego, a Rafałowi Kiczukowi pozostało jedynie dostawić głowę. Cały mecz toczył się w upalnej pogodzie, więc w końcówce trudno było oczekiwać huraganowych ataków z jednej, czy z drugiej strony. Orlęta wygrały 2:1 i wspólnie z Wólczanka mogą pochwalić się bezbłędnością w sezonie 2017-18.

W sobotę 26 sierpnia o 11:00 Orlęta zagrają w Oświęcimiu z Sołą.

19.08.17, 11:00 – Radzyń Podlaski
III liga: Orlęta Radzyń Podlaski – MKS Trzebinia 2:1 (0:1)
Bramki: Karol Kalita 63, Rafał Kiczuk 75 – Mateusz Majcherczyk 15
Orlęta: 1. Krzysztof Stężała – 17. Rafał Kiczuk, 4. Krystian Stolarczyk, 2. Adrian Zarzecki, 3. Patryk Szymala – 5. Bartosz Ciborowski (90, 6. Piotr Madejski), 16. Rafał Borysiuk, 8. Arkadiusz Kot, 11. Krystian Puton (86, 15. Karol Rycaj), 13. Piotr Zmorzyński – 9. Paweł Myśliwiecki (58, 10. Karol Kalita)
MKS: 12. Tomasz Wróbel – 16. Mariusz Stokłosa, 8. Jakub Ochman, 2. Krzysztof Michalec, 21. Bartosz Jagła – 11. Łukasz Sochacki (79, 15. Ernest Świętek), 20. Radosław Górka (81, 19. Kamil Kłusek), 14. Witold Cichy, 10. Mateusz Majcherczyk, 18. Marek Mizia (84, 5. Paweł Sawczuk) – 6. Przemysław Porębski

W 5 minucie Jakub Ochman nie wykorzystał rzutu karnego – Krzysztof Stężała obronił

Żółte kartki: Paweł Myśliwiecki 42, Rafał Borysiuk 60

Sędzia: Przemysław Białacki (Kielce)