Z piekła do nieba! Wyjazdowe zwycięstwo Pogoni (wideo)

Z piekła do nieba! Wyjazdowe zwycięstwo Pogoni

Siedlecka Pogoń w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Mielec wygrała 3:2, choć przegrywała już 0:2. Bramki dla Pogoni zdobyli Dariusz Zjawiński (dwie) i Mateusz Żytko!

Do Mielca Pogoniści pojechali bez dwóch podstawowych zawodników z poprzedniego ligowego spotkania – Łukasza Jeglińskiego i Pawła Garygi. Do wyjściowego składu powrócili z kolei m.in. Jakub Szrek i Miroslav Pastva.

Mecz rozpoczął się od groźnej akcji gospodarzy po rzucie rożnym. Mielczanie reklamowali rękę w polu karnym u jednego z Pogonistów, lecz sędzia nie zareagował. Kilka minut później po akcji dwóch skrzydłowych – Michała Bajdura i Jakuba Szreka – sytuację wyjaśnił golkiper miejscowych – Radosław Majecki. W 18 minucie Stal wyszła na prowadzenie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym, piłka trafiła do Leândro, a ten technicznym strzałem pokonał Krystiana Stępniowskiego. Pogoń po stracie gola próbowała odpowiedzieć uderzeniem Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego, ale na posterunku po raz kolejny był Majecki. W 24 minucie to Stal cieszyła się z drugiej bramki. Krystian Getinger dośrodkował spod końcowej linii na głowę Mateusza Cholewiaka i ten głową trafił do siatki. Zamiast dążyć do zmniejszenia straty do rywala, siedlczanie w 28 minucie mogli stracić trzecią bramkę. Waldemar Gancarczyk ładnie uderzył ze stałego fragmentu gry, ale Pogoń uratował Stępniowski. W 31 minucie piłka zatrzepotała w bramce Stali. Bajdur zagrał z wolnego do Macieja Wichtowskiego, ten wrzucił piłkę w pole karne, a futbolówkę szczupakiem do bramki skierował Dariusz Zjawiński. Bramka Zjawińskiego wyraźnie ożywiła drużynę Adama Łopatki. Pięć minut później Mateusz Żytko mógł doprowadzić do wyrównania, lecz trafił jedynie w poprzeczkę. Za chwilę ponownie Żytko nie trafił w światło bramki. Co się nie udało Żytce, udało się ponownie Zjawińskiemu, który otrzymał piłkę od Bajdura, wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał Majeckiego dając Pogonistom wyrównanie. Jeszcze przed przerwą podrażnieni gospodarze próbowali zagrozić bramce Pogoni, ale byli nieskuteczni (trafili m.in. w słupek).

Druga połowa rozpoczęła się od kilku sytuacji dla siedleckiej Pogoni. Z rzutu wolnego uderzał Daniel Chyła, ale wysoko nad bramką. W 51 minucie wyśmienitą okazję na gola dającego prowadzenie Pogonistom miał Tomasiewicz, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Majeckim i przegrał ten pojedynek. Sześć minut później z wolnego uderzał Zjawiński, a Majecki odbił piłkę. Za moment Bajdur mógł pokusić się o gola, ale minimalnie się pomylił. W 72 minucie o mały włos a Szrek znalazłby się w sytuacji sam na sam. W ostatniej chwili powstrzymał go Leândro. Kilka minut potem szczęścia po strzale z daleka szukał Jarosław Ratajczak – uderzył niecelnie. W 79 minucie groźną sytuację stworzyła Stal za sprawą niecelnej główki Maksymiliana Banaszewskiego. W następnej akcji padł upragniony gol dla Pogoni. Damian Świerblewski zagrał z rzutu wolnego do Zjawińskiego, ten wślizgiem posłał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki z najbliższej odległości trafił Mateusz Żytko. W 84 minucie zaatakowała Stal. Michał Janota zdecydował się na strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Stępniowski. W końcówce meczu Adrian Paluchowski mógł podwyższyć rezultat, jednak uderzył obok bramki.

Kolejny mecz Pogoniści rozegrają w poniedziałek 28 sierpnia o 19:00. Na własnym stadionie podejmą wtedy Chrobrego Głogów.

23.08.17, 19:00 – Mielec

Nice 1 Liga: Stal Mielec – Pogoń Siedlce 2:3 (2:2)

Bramki: Leândro 18, Mateusz Cholewiak 24 – Dariusz Zjawiński 31, 39, Mateusz Żytko 80

Stal: 99. Radosław Majecki – 11. Mateusz Gancarczyk, 3. Krzysztof Kiercz, 4. Angeł Grynczow (77, 7. Edgar Bernhardt),  6. Leândro – 30. Łukasz Wroński, 27. Piotr Marciniec, 10. Waldemar Gancarczyk, 9. Mateusz Cholewiak, 23. Krystian Getinger (63, 22. Michał Janota) – 20. Dejan Đermanović (62, 33. Maksymilian Banaszewski)

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek (79, 35. Dawid Polkowski), 22. Miroslav Pastva, 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (74, 24. Damian Świerblewski) – 9. Dariusz Zjawiński (83, 87. Adrian Paluchowski)

Żółte kartki: Mateusz Cholewiak 30, Piotr Marciniec 33 – Daniel Chyła 14, Arkadiusz Czarnecki 17, Mateusz Żytko 27, Dariusz Zjawiński 66, Miroslav Pastva 82

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)