Medalowe zdobycze naszych zawodniczek w sumo

Dwa medale Mistrzostw Polski juniorek w sumo padły łupem zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Od 15 do 16 września w niewielkim mieście niedaleko Szczecina – w Pyrzycach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski juniorek w sumo. Od kilku lat w tej dyscyplinie z powodzeniem rywalizują zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. I tym razem także nie zabrakło ich na matach.

Z trzech zawodniczek z naszego miasta dwie spisały się na medal – dosłownie! Najlepszą sumitką w kat. 70 kg okazała się Magdalena Kisielińska, która jeszcze nie tak dawno walczyła w Mistrzostwach Świata kadetek w zapasach (w Atenach). Ponadto na trzecim stopniu podium w kat. 55 kg stanęła Elwira Sprzonczak.

Mniej udany występ zaliczyła trzecia zawodniczka WLKS – Dominika Solnica, zajmując w kat. 65 kg siódme miejsce.

W klasyfikacji drużynowej WLKS zajął wysokie 6 miejsce (na 20 teamów). Najlepszym klubem okazał się Spartakus Pyrzyce.

źródło: własne / sportzona; foto: dzierzoniow.pl