Zawodnicy Pogoni wystąpili w 1 Grand Prix Polski Młodzików

W dniach 29 września – 1 października w Krakowie odbył się 1 Grand Prix Polski Młodzików, w którym udział wzięli zawodnicy MKS Pogoń Siedlce.

ELIMINACJE

W turnieju eliminacyjnym młodziczek wystąpiła Julia Andrunik. Siedlczanka rywalizowała w grupie E. Niestety zawodniczka nie mogła uznać tego turnieju do najlepszych, ponieważ po trzech porażkach zajęła ostatnie miejsce w grupie i zakończyła swój udział w zawodach.

Turniej eliminacyjny – młodziczki

W kategorii młodzików w eliminacjach wystąpili: Dominik Rojek oraz Filip Rudnicki. Rojek zagrał w grupie A. Po trzech zwycięstwach zajął pierwsze miejsce i awansował do turnieju głównego. Natomiast Rudnicki, który rywalizował w grupie O zajął 4 miejsce i odpadł z turnieju.

Turniej eliminacyjny – młodzicy

FINAŁY

W rozgrywkach młodziczek MKS Pogoń Siedlce reprezentowała Kinga Teodorczuk. Siedlczanka zagrała w grupie B. Po dwóch zwycięstwach i porażce Teodorczuk awansowała do dalsze fazy turnieju z drugiego miejsca. W pierwszej rundzie tenisistka z Siedlec bezproblemowo pokonała Zuzannę Syrdę 3:0. W 1/8 finału tenisistka musiała jednak uznać wyższość Emilii Skuby. W turnieju pocieszenia Teodorczuk przegrała z Aleksandrą Jezik i zajęła miejsca 21-24.

Turniej główny – młodziczki

W turnieju chłopców zagrał Dominik Rojek, który rywalizował w grupie N. Po dwóch zwycięstwach młody tenisista wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. W kolejnej fazie Rojek pokonał Roberta Żydka 3:1 i awansował do 1/8 finału. Tam z kolei siedlczanin przegrał z Kacprem Głazowskim 0:3. Tenisista MKS Pogoń zagrał jeszcze w turnieju pocieszenia i ostatecznie zakończył zawody na miejscach 21-24.