W Suwałkach na minusie. Kier Paluchowskiego (wideo)

W Suwałkach na minusie. Kier Paluchowskiego

Siedlecka Pogoń w wyjazdowym spotkaniu przegrała z Wigrami Suwałki 0:2. To druga porażka i mecz bez strzelonego gola siedlczan na wiosnę.

W porównaniu do poprzedniego meczu szansę gry od pierwszej minuty otrzymali debiutant Ziggy Gordon oraz Dawid Polkowski. Zastąpili oni Andrzeja Rybskiego i Przemysława Płachetę. Za kontuzjowanego Macieja Wichtowskiego zagrał powracający po pauzie za kartki Mateusz Żytko.

Mecz rozpoczął się od szans dwóch napastników – Patryka Klimalę zablokowali siedlccy defensorzy, zaś uderzenie Dariusza Zjawińskiego obronił Hieronim Zoch. Chwilę później Klimala zderzył się w polu karnym z Meikiem Karwotem i gospodarze domagali się jedenastki. Sędzia uznał inaczej. Później gra się uspokoiła. Siedlczanie próbowali grać atakiem pozycyjnym, zaś Wigry nastawiły się na kontrataki. W 28 minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Karwot, ale nie trafił w światło bramki. Najlepszą okazję na gola w pierwszej odsłonie miał suwalczanin Damian Gąska, który z 13 metrów uderzył tuż obok słupka. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy wykorzystywali błędy Pogonistów i groźnie, lecz nieskutecznie kontrowali.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Wigry. Laurențiu Iorga uderzył sprzed pola karnego minimalnie obok bramki. Później gospodarze często gościli pod bramką Pogoni i nękali defensywę MKP. W 56 minucie trafili nawet do siatki za sprawą Klimali, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gol padł kilka minut później po uderzeniu sprzed pola karnego Artura Bogusza. Rafał Misztal był bez szans. W 73 minucie suwalczanie podwyższyli prowadzenie. Patryk Sokołowski podał do Mariusza Rybickiego, a ten przerzucił wychodzącego Misztala i tym samym zdobył gola na 2:0. Na domiar złego w 83 minucie czerwoną kartką za brutalny faul na Zochu ukarany został Adrian Paluchowski i podopieczni Dariusza Banasika kończyli mecz w osłabieniu. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

W zespole Wigier wystąpił były Pogonista – Mariusz Rybicki. Z kolei w Wigrach kiedyś występowali: nieobecny Maciej Wichtowski i trener bramkarzy siedlczan – Andrzej Olszewski.

LICZBA MECZU

2 – druga porażka, drugi mecz bez strzelonego gola, dwie stracone bramki z Wigrami

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w sobotę 17 marca o 17:00 w Siedlcach ze Stalą Mielec.

10.03.18, 16:00 – Suwałki

Nice 1 Liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Artur Bogusz 62, Mariusz Rybicki 73

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 16. Artur Bogusz, 4. Mateusz Żyro, 3. Rafał Remisz, 22. Mateusz Spychała – 23. Serhij Pyłypczuk (76, 32. Robert Obst), 8. Patryk Sokołowski, 25. Damian Gąska, 20. Laurențiu Iorga, 19. Mariusz Rybicki (85, 27. Piotr Kwaśniewski) – 9. Patryk Klimala (60, 10 Mateusz Radecki)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak – 9. Dariusz Zjawiński, 23. Piotr Mroziński (82, 18. Andrzej Rybski), 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz (70, 29. Dominik Kun), 11. Michał Bajdur (65, 41. Przemysław Płacheta) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Patryk Klimala 57 – Dawid Polkowski 38, Przemysław Płacheta 68, Meik Karwot po meczu

Czerwona kartka: Adrian Paluchowski 83 (Pogoń, za brutalny faul)

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)