ARMS
=Centrum
Karol Tchórzewski

Jarosław Plewiński: Faza play-off to biała kartka dla każdego

   
Autor:
Dodano: 2018/03/18 18:22    views 2561

Ósemka Siedlce zakończyła rundę zasadniczą na piątym miejscu. Dzięki temu podopieczne Jarosława Plewińskiego po raz pierwszy w historii zagrają w fazie play-off.

Historyczny sukces Ósemki stał się faktem. Teraz siedlczanki czeka rywalizacja w fazie play-off. Ósemka zmierzy się z BAS Białystok, który po zasadniczej części sezonu uplasował się na czwartej lokacie, wyprzedzając Ósemkę o osiem punktów. Rywalizacja w nadchodzącej fazie toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 24 marca w Siedlcach, drugie starcie odbędzie się 7 kwietnia w Białymstoku, a ewentualne trzecie 8 kwietnia również na Podlasiu. W pozostałych parach pierwszej rundy fazy play-off zmierzą się: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki z Nike Węgrów, Mazovia Warszawa z Krótką Mysiadło, a Legionovia II Legionowo podejmie Dargfil Rawę Mazowiecką.

O ocenę rundy zasadniczej i o zapowiedź nadchodzącej fazy play-off poprosiliśmy trenera Ósemki Siedlce Jarosława Plewińskiego.

Zakończyliście rundę zasadniczą na piątym miejscu. Jesteście usatysfakcjonowani tym wynikiem?

Trudno narzekać jesteśmy w play – offach, a taki był plan. Mieliśmy w rundzie zasadniczej kilka zaskakujących wpadek, które zabrały nam punkty. Były również mecze bardzo dobre z zespołami z pierwszej trójki, w których zabrakło trochę szczęścia do wygranych. Te mecze świadczą , że możemy wygrywać z najlepszymi, … ale i przegrać z  zespołami z dołu tabeli.

Pierwszy raz zagracie w fazie play-off II ligi, więc chyba można powiedzieć, że ten sezon już zakończył się sukcesem?

Faza play-off to biała karta dla każdego. Każdy może wygrać i niekoniecznie musi to być zespół lepszy po rundzie zasadniczej. Przykładem jest Radomka, która przegrała pierwszą rundę play-off z Energetykiem Poznań, mimo że była faworytem. W tabeli po rundzie zasadniczej  różnica jednego miejsca to niewiele, jednak punktowo była to przepaść – 11 punktów.

Waszym rywalem będzie BAS Białystok. W rundzie zasadniczej dwa mecze z tym rywalem kończyły się tie-breakiem. Jak postrzegacie swoją szansę w tym starciu?

Tak, pierwszy mecz gramy u siebie później w Białymstoku. W rundzie zasadniczej jest remis. Każdy zespół ma swoje atuty. W ostatnim meczu rundy zasadniczej wygraliśmy z Nike , Bas przegrał u siebie z Krótką. Przed meczem za tydzień mamy chyba małą przewagę psychiczną. Przegrane zostają w głowach , nawet ,gdy gra się o “nic”. W naszym zespole jest jedna zmiana , która dała oczekiwany efekt. Jeśli zagramy tak, jak w czwartym i piątym secie z Nike , to możemy z Basem wygrać.

Faworytkami do triumfu w lidze są NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz Mazovia Warszawa. Kto pana zdaniem wygra fazę play-off?

Trudno wskazać, kto wygra. Gra mimo wszystko osiem zespołów, a play-offy, jak już wspomniałem, rządzą się swoimi prawami. Każdy zespół chce wygrać. Z punktów wynika, że te dwa zespołu są najlepsze. My przegraliśmy u siebie po 3:2 z każdym i to my mieliśmy NOSiR i Mazovię “na widelcu”, zabrakło trochę  wiary.  Będzie liczyła się dyspozycja zawodniczek w danym dniu oraz brak lub wyleczone urazy. Każdy mecz może być niespodzianką. Stąd trudno jednoznacznie wytypować zwycięzcę.

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Co? Gdzie? Kiedy?

 • wtorek, 16 Paź 19:30
  II liga: Ósemka Siedlce – AZS AWF UKSW Warszawa
 • środa, 17 Paź 18:00
  EBLK: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce
 • środa, 17 Paź 19:00
  I liga: Znicz Basket Pruszków – SKK Siedlce
 • piątek, 19 Paź 11:30
  Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
 • sobota, 20 Paź 15:00
  II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź
 • sobota, 20 Paź 17:00
  I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Śląsk Wrocław
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: Pogoń Lębork – Pogoń Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny