Marcinkiewicz medalistą Mistrzostw Europy. Drugi medal był blisko

Adrian Marcinkiewicz (MKS Pogoń Siedlce) wywalczył tytuł wicemistrza Europy niesłyszących w biegu na 3000 m. Mistrzostwa odbyły się na Białorusi.

W dniach 22-24 marca w miejscowości Homel na Białorusi odbyły się 6 Halowe Mistrzostwa Europy Niesłyszących w lekkoatletyce. Polska miała w tych zawodach mocną reprezentację, a w niej zawodnika Pogoni Siedlce i jednocześnie studenta Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – Adriana Marcinkiewicza. Nasz przedstawiciel podszedł ambitnie do tematu i wystartował w biegach na trzech dystansach: 800 m, 1500 m i 3000 m.

Pechowo zakończył się dla Adriana pierwszy z biegów, w którym rywalizował – bieg na 1500 m. Różnica między pierwszym a czwartym biegaczem na mecie wynosiła zaledwie 1 sekundę (!). Tym czwartym okazał się być właśnie zawodnik Pogoni Siedlce (4:04.98). – Walczyłem dzielnie do końca ale niestety na ostatnich 50 m straciłem moc, co przełożyło się na zajęcie 4 miejsca – ocenił nasz biegacz. Do zdobycia brązowego medalu zabrakło 0,41 sekundy…

Dzień później Adrian biegł na 800 m. W swoim półfinale zajął trzecie miejsce (2:06.55) i uzyskał kwalifikację do sobotniego finału. Niestety decydującej batalii o medale nie udało się mu ukończyć. – Po 250 metrach odpuściłem bieg, ponieważ musiałem oszczędzać siły na walkę o medal na 3000 m – skomentował Marcinkiewicz.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał właśnie po biegu na 3000 m, w którym walczył niedługo po starcie na 800m. W stawce 9 startujących zawodników Adrian przekroczył linię mety na drugiej pozycji (8:46.12), ulegając innemu Polakowi – Michałowi Wojciechowskiemu o ułamki sekundy (8:45.77). – Złoto przegrałem nieznacznie, ale i tak jestem zadowolony ze srebrnego medalu – powiedział z dumą w głosie świeżo upieczony wicemistrz Europy.