Niezawodny Niedziałek, waleczny Mikulski. Juniorskie medale MP lekkoatletów WLKS

Wprawdzie w skromnej obsadzie wybrali się lekkoatleci z naszego miasta na Mistrzostwa Polski U-20 do Włocławka, ale udało im się przywieźć 2 medale.

Ponad 660 zawodników z blisko 200 klubów uczestniczyło w dniach 23-25 czerwca we Włocławku w 72 Mistrzostwach Polski U-20 w lekkoatletyce. Stawką imprezy były nie tylko medale, ale także minima na mistrzostwa świata juniorów, które w połowie lipca odbędą się w fińskim Tampere.

Dużo obiecywaliśmy sobie po występie naszego chodziarza Łukasza Niedziałka. Zawodnik WLKS spisał się na medal (dosłownie!). Ubiegłoroczny triumfator Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, we Włocławku zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski juniorów w chodzie na 10 000 metrów. Łukasz uzyskał czas 46:31.03. Okazał się lepszy od Arkadiusza Schiedela (48:29.07) z Nadwiślanina Chełm oraz Kacpra Nicponia (48:49.60) z MKL Szczecin.

Dwie okazje na medal miał Krystian Mikulski, bowiem rywalizował w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.

W tej pierwszej konkurencji minimum do awansu do finału wynosiło 16.00 m. Siedlecki lekkoatleta w swojej grupie uzyskał 16.08 m i do decydującej rozgrywki awansował z drugiego miejsca ustępując tylko faworytowi konkursu Kornelowi Warszawskiemu (Orkan Ostrzeszów). W finale zawodnik z Ostrzeszowa we wszystkich mierzonych próbach przekroczył 17 metrów, zaś złoto przypieczętował próbą na 17.73 m. Drugie miejsce, z rekordem życiowym 16.98 m, zajął Damian Niedźwiecki (OKLA Ostrołęka). Walkę o brązowy medal stoczyli: zawodnik WLKS- Krystian Mikulski i Michał Kwiecień (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza). Od pierwszej kolejki na medalowej pozycji – z wynikiem 16.73 – był ten drugi, ale w piątej serii Mikulski pchnął 16.73, a w szóstej 16.70 i to on mógł cieszyć się brązowego krążka.

W drugiej konkurencji – rzucie dyskiem, Krystian także pokazał się z dobrej strony. Wprawdzie medalu nie zdobył, ale rzucając dyskiem na odległość 48.35 m ustanowił nowy rekord życiowy.  Taka odległość pozwoliła mu na uplasowanie się na szóstej pozycji. Zwyciężył Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość uzyskując 57.73 m.

Patryk Kocak miał nadzieję na pozycję medalową w biegu na 800 m. Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie wygrał swój bieg eliminacyjny na 800 m osiągając czas 1.58,77. W finale poprawił się o prawie 3 sekundy (1.55,72), ale nie wystarczyło to do znalezienia się na podium. Wygrał Szymon Żywko (Victoria Stalowa Wola) – 1.54,04.

Ostatnim z siedleckich lekkoatletów, który walczył we Włocławku, był średniodystansowiec Jakub Szymański. Biegacz Pogoni Siedlce nie zaliczyły występu w mieście słynącym z wyrobów ceramicznych, do udanych. Bieg, w którym brał udział okazał się szybki i to w nim rozegrała się walka o medale. Triumfował złoty medalista biegu na 800 m, Szymon Żywko – 3.58,04. Siedlczanin w tym biegu dobiegł do mety jako dwunasty (4.12,55), zaś w końcowej klasyfikacji zajął 22 miejsce.