Hapoel na obozie w Siedlcach (fotogaleria)

Hapoel Katamon Jerozolima to kolejny zespół piłkarski, który wybrał Siedlce na przygotowanie się do nowego sezonu.

Hapoel to reprezentant zaplecza izraelskiej ekstraklasy, celujący w jak najszybszy awans na najwyższy szczebel. W realizacji ambitnego celu ma pomóc obóz przygotowawczy w Siedlcach.

W trakcie zgrupowania Czerwone Diabły zaplanowały rozegranie dwóch sparingów. W pierwszym z nich Hapoel wygrał 3:0 z juniorami Legii Warszawa. Drużyna z Izraela objęła prowadzenie po skutecznym wykonaniu rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy. Po przerwie przewaga Hapoelu na tle młodego przeciwnika była aż nadto widoczna. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. Warto dodać, że w barwach juniorów Legii cały mecz rozegrał wychowanek Pogoni, Maciej Rosołek, który był wspierany z trybun przez najbliższych.

Hapoel to nie pierwszy klub, który zdecydował się z oferty ARMS. W przeszłości w Siedlcach gościły młodzieżowe reprezentacje Polski, Wisła Płock czy Wisła Puławy. Sztab szkoleniowy izraelskiej drużyny był pod wrażeniem obiektów i wypowiadał się z najwyższym uznaniem o ich przygotowaniu. – Wszystko stoi na najwyższym europejskim poziomie – usłyszałem od kierownika Hapoelu.