Pewnym krokiem po puchar

PGE MKK Siedlce w pierwszym dniu turnieju w Płocku odniósł dwa efektowne zwycięstwa.

W pierwszym meczu siedlczanki nie dały szans KKS Olsztyn. Pierwsza połowa była zaskakująco wyrównana (24:23 dla PGE MKK), ale później na parkiecie dominowała drużyna dowodzona przez Teodora Mollova. Ostatecznie siedlczanki wygrały 111:53. Najskuteczniejsze w siedleckiej drużynie były Kristi Bellock (22 punkty) oraz Oksana Mollov (21).

Po południu siedlczanki zmierzyły się ze stołecznymi akademiczkami. Dobrze rozgrzane koszykarki z EBLK już w pierwszej kwarcie pokazały, że przewaga umiejętności jest po ich stronie. W wygranym 96:50 meczu double-double zaliczyła Rebecca Harris (12 asyst i 16 punktów), zaś najskuteczniejsza była Laura Ikstena (20 punktów).

W niedzielę w samo południe PGE MKK zmierzy się z gospodyniami – Mon-Polem Płock.

08.09.18, 10:00 – Płock

I mecz turnieju: PGE MKK Siedlce – KKS Olsztyn 111:53 (24:23, 30:6, 25:13, 32:11)

PGE MKK: Kristi Bellock 22, Oksana Mollov 21, Laura Ikstena 15, Rebecca Harris 13, Marta Urbaniak 12, 16. Ewa Bacik 8, 7. Jessica Dulęba 8, 42. Samantha Lapszynski 6, 22. Samra Omerbašić 6

08.09.18, 14:15 – Płock

III mecz turnieju: AZS UW Warszawa – PGE MKK Siedlce 50:96 (8:27, 16:19, 17:22, 9:28)

PGE MKK: Laura Ikstena 20, Rebecca Harris 16 (12 asyst), Kristi Bellock 15, Oksana Mollov 15, 10. Samra Omerbašić 13, 14. Samantha Lapszynski 7, 7. Jessica Dulęba 4, 13. Marta Urbaniak 4, 11. Ewa Bacik 2