ARMS
=Centrum

Siedlecki Turniej szachowy “Równych szans” za nami

   
Autor:
Dodano: 2018/10/18 0:04    views 347

W dniach 13 – 14 października w Siedlcach odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych szans” – w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.


Patronat honorowy nad XVI Międzynarodowym Turniejem Szachowym “Równych szans” objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Turniej zgromadził 69 szachistów i szachistek z Polski, Białorusi i Rosji, w tym aż 43 szachistów z listy rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE.

Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji generalnej został Filip Delekta – zawodnik KSz. Stilon Gorzów – obecnie student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na kierunku Logistyka – zdobywając 10 pkt z 11 partii. Drugie miejsce wywalczyła Partycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego – 9,5 pkt – niezwykle utalentowana juniorka wychowanka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski, a od kilku sezonów zawodniczka II – ligowej drużyny seniorów KSz. Skoczek Siedlce. Trzecie miejsce zajął Konrad Szczygieł z Krynki z 8 pkt.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli:
4. Dariusz Gajewski – Warszawa – 8 pkt.
5. Mistrzyni FIDE Svetlana Dubowska z Brześcia – 7,5 pkt.
6. Jakub Szczygieł – Krynka.
7. Mistrzyni FIDE Valentina Anokhina z Brześcia – wszyscy 7,5 pkt.
8. Jakub Żurawicki – MUKS Fidei Węgrów.
9. Włodzimierz Gryczka – Celiny.
10. Krzysztof Plichta – Siedlce – wszyscy po 7 pkt.

Czołowe miejsca w klasyfikacjach szkolnych zajęli:

szkoły ponadgimnazjalne:
1. Krzysztof Plichta – Siedlce.
2. Piskorski Filip – Siedlce – obaj po 7 pkt.
3. Agnieszka Samujło – Drakon Lublin – 6,5 pkt
4. Dzianis Tupik – Brześć – 6 pkt.

gimnazja:
1. Patrycja Waszczuk – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.
2. Jakub Żurawicki – MUKS Fidei Węgrów.
3. Konstanty Pavlovski – Rosja – obaj po 7 pkt.

szkoły podstawowe – klasy IV – VI:
Chłopcy:
1. Krzysztof Dobosiewicz – MTSZ Mińsk Mazowiecki
2. Patryk Krawczak – UKS Zieloni Zielonka – obaj po 6 pkt.
3. Kiril Nenartowicz – Brześć – 5,5 pkt.
Dziewczęta:
1. Aleksandra Żurawicka – MUKS Fidei Węgrów – 6 pkt.
2. Hanna Nurzyńska – 5,5 pkt.
3. Aleksandra Marciniuk – 5 pkt – obie MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

szkoły podstawowe – klasy I – III:
Chłopcy:
1. Dawid Dobosiewicz.
2. Szymon Suska – SSz Szachpol Łuków – obaj po 6,5 pkt!
3. Maciej Waszczuk – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 5 pkt.
Dziewczęta:
1. Amelia Major – Mińsk Mazowiecki.
2. Roksana Radomska.
3. Maria Sobieszczańska – obie z Siedlec – po 4 pkt.

Zawody sędziował Sławomir Kurpiewski z Siedlec.

Szczegółowe wyniki turnieju

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 – 3 w poszczególnych klasyfikacjach, otrzymali puchary i statuetki ufundowane przez Miasto Siedlce, dyplomy oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.

W uroczystym zakończeniu turnieju, poprzedzonym świetnym widowiskiem poetycko – muzycznym „Promieniowanie Ojcostwa” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach, uczestniczyli goście, a wśród nich Ks. Kanonik Grzegorz Suchodolski, Proboszcz kościoła katedralnego p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Ks. Jarosław Oponowicz, Proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Pawła II oraz Agnieszka Garbacka – tegoroczny sponsor strategiczny – prezes zarządu Universal Insurance Brokres Siedlce Sp. z o.o.

Organizatorami turnieju byli już tradycyjnie: Zespół Szkół Nr 2, ul. Gen. Orlicz-Dreszera z  dyrektor Joanna Kowalską – Wróbel w roli przewodniczącej komitetu organizacyjnego, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Władysława Rawicza, Urząd Miasta Siedlce Wydział Edukacji oraz Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce z prezesem zarządu Zdzisławem Stefanoffem. W podsumowaniu turnieju goście, gratulowali zwycięzcom sukcesów sportowych, a organizatorom – złożyli podziękowania za bardzo dobre przygotowanie i organizację turnieju.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorami tegorocznego turnieju, a wśród nich:
– Agnieszce Garbackiej prezesowi zarządu Universal Insurance Brokres Siedlce Sp. z o.o.
– Zbigniewowi Załęskiemu z Przedsiębiorstwa Produkcyjno handlowo Usługowe „Uzimex”.
– Henrykowi Wysockiemu i Wojciechowi Wysockiemu z Zakładu Mięsnego „Rzeźnik”
– Robertowi Leszczyńskiemu prezesowi Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy KS (SEMP)
– Małgorzacie Jaworskiej-Duszyk prezesowi AGMAR
– Renacie Kulik dyrektorowi Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua
– Karolowi Tchórzewskiemu – Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego
– Adamowi Jończykowi – Prezesowi Przedsiębniorstwa Wodociągów i Kanalizacji
– Łukaszowi Czajce
– Sławomirowi Marciszewskiemu – prezesowi Banku Spółdzielczego
– Stanisławowi Kiesińskiemu i Markowi Wakule z przedsiębiorstwa STAN MAR
– Genowefie Kowieskiej Producentowi
– Marianowi Niczyporukowi MNR
– Markowi Czapskiemu – prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
– Niezależnemu Samodzielnemu Związkowi Zawodowemu Solidarność Oddział w Siedlcach

źródło i foto: organizatorzy






Co? Gdzie? Kiedy?

  • środa, 21 Lis 19:00
    II runda Pucharu Polski: KKS Kozienice – KPS Siedlce
  • sobota, 24 Lis 16:00
    II liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce
  • sobota, 24 Lis 17:00
    II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce
  • sobota, 24 Lis 17:00
    I liga: Basket Poznań – SKK Siedlce
  • sobota, 24 Lis 18:00
    Armia Fight Night 4
  • sobota, 24 Lis 19:00
    EBLK: CCC Polkowice – PGE MKK Siedlce
  • niedziela, 25 Lis 17:00
    I liga: KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała
  • sobota, 1 Gru 10:00
    International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat
  • sobota, 1 Gru 10:00
    Biegi Górskie Siedlce 2018
  • sobota, 1 Gru 16:00
    II liga: Pogoń Siedlce – Rozwój Katowice


Sponsorzy

Patronat medialny