Cenne zwycięstwo Ósemki po emocjonującym boju (fotogaleria)

W meczu 19 kolejki II ligi Ósemka Siedlce wygrała z BAS Białystok 3:2.

Ósemka w 2019 roku w dwóch meczach poniosła dwie porażki. Siedlczanki w sobotnie popołudnie chciały wrócić na zwycięską ścieżkę.

Ósemka rozpoczęła mecz bardzo dobrze. Po dwóch setach siedlczanki prowadziły 2:0, rozbijając białostoczanki 25;17 i 25:15. BAS jednak się nie poddał i podjął rywalizację. Przyjezdne po zaciętej walce wygrały trzecią i czwartą partię i o losach spotkania musiał decydować piąty set. W tie-breaku to podopieczne Jarosława Plewińskiego zagrały koncertowo, triumfując 15:8. Dla Ósemki jest to pierwsze zwycięstwo w 2019 roku.

W następnej kolejce Ósemkę czeka pauza. W związku z tym siedlczanki do rywalizacji powrócą za dwa tygodnie, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z MUKS Tomaszów Mazowiecki.

12.01.19, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – BAS Białystok 3:2 (25:17, 25:15, 22:25, 20:25, 15:8)

Ósemka: 2. Monika Kawa, 3. Aneta Matczak, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Dorota Jasionowicz i 11. Paulina Szymańska (libero) oraz 12. Michalina Sikora, 13. Ewelina Karsztun (libero), 14. Weronika Brzuzy, 17. Agata Skikiewicz