Narciarskie starty siedlczan na Lubelszczyźnie

Na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się kolejne zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Pucharu Grupy Azoty na sezon 2019, połączone z Mistrzostwami Polski Młodzików i Ogólnopolskimi zawodami UKS.

Tegoroczny Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich składa się z pięciu imprez. Program każdej z nich przewiduje po dwa starty, co w sumie daje 10 biegów w cyklu. W dniach 26-27 stycznia w Tomaszowie Lubelskim odbyła się druga impreza. Na starcie pojawiła się liczna grupa zawodników Rawy Siedlce.

Pierwszego dnia w biegach sprinterskich najlepiej z siedlczan spisali się: Piotr Sobiczewski (junior B), Dominika Krajcer (juniorka D) oraz Arkadiusz Posiadała (open mężczyzn). Piotr i Dominika zajmowali drugie lokaty, zaś Arkadiusz uplasował się na 3 pozycji.

WYNIKI

Drugi dzień przyniósł biegi dystansowe. W kategorii juniorek D nie miała sobie równych Dominika Krajcer. Trzecia w biegu open kobiet była Joanna Bronisz. Bliski stanięcia na podium był Piotr Sobiczewski – czwarty w kat. juniora B.

WYNIKI

Trzecim przystankiem po Mucznem i Tomaszowie Lubelskim, będą zawody Slavic Cup w Zakopanem (2 i 3 lutego). Na połowę najkrótszego miesiąca roku (16 i 17 lutego) zaplanowano zawody w Ptaszkowej. Natomiast 9 i 10 marca Puchar gościć będą trasy biegowe na przełęczy Kubalonka.

Jednocześnie z tomaszowskimi zawodami Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików i Ogólnopolskie zawody UKS. W nich perfekcyjnie wypadła Dominika Krajcer. Siedlczanka w Ogólnopolskich zawodach UKS wywalczyła 3 złote medale: dwa indywidualnie i jeden w drużynie. Złota sztafeta juniorek D-E (2 x 2 km) wystąpiła w składzie: Iga Staręga, Dominika Krajcer, Wiktoria Karwowska, Klaudia Radomyska.

W klasyfikacji klubowej Rawa Siedlce zajęła dwunaste miejsce, zaś w klasyfikacji medalowej siedlecki klub sklasyfikowano na 2 pozycji.