Tytuł mistrza obroniony. Złoto Niedziałka w Toruniu

Gorące wieści prosto z toruńskiej hali gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkoatletyce. Łukasz Niedzialek z WLKS Siedlce-Nowe Iganie zdobył złoty medal w chodzie na 5000 metrów, uzyskując czas 20.56,43.

Od 8 do 10 lutego zaplanowano rozegranie Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20. W toruńskiej hali stawiło się kilkuset młodych lekkoatletów, gotowych do walki o rekordy i medale. Już po pierwszym dniu Siedlce mają powody do zadowolenia.

Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wygrał swoją koronną konkurencję z bardzo dużą przewagą nad kolejnym zawodnikiem – Arkadiuszem Schiedelem z Nadwiślanina Chełmno, który doszedł na metę z czasem 23.25,48. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Strzeszewski z AZS-AWF Gorzów, który do pokonania 5000 m potrzebował 23.34,47.

Jest to już czwarty złoty medal Łukasza Niedziałka zdobyty na Halowych Mistrzostwach Polski. Obecnie w Polsce nie ma zawodnika w tej kategorii wiekowej, który mógłby zagrozić zawodnikowi WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Zaraz po dekoracji udało nam się porozmawiać z Niedziałkiem.

Adam Donacki: Jak ocenisz dzisiejszy start?

Łukasz Niedziałek: Start oceniam na plus. Planowałem poprawić swój rekord życiowy. Dzisiaj nie wyszło, ale za tydzień startuje na Mistrzostwach Polski Seniorów tutaj w Toruniu i wtedy planuje zaatakować swój rekord życiowy. A może uda się coś więcej…

Adam Donacki: Jakie masz dalsze plany na ten sezon?

Planuje wystartować w dwóch mitingach. Jeden odbędzie się w Szwajcarii w Lugano, a drugi w miejscowości Zaniemyśl. Następnie w założeniach jest Puchar Europy który odbędzie się w maju na Litwie. Później wystartuje w Mistrzostwach Polski. Ostatnią imprezą którą planuje są Mistrzostwa Europy i tam chce powalczyć o medal.

Adam Donacki: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dzięki.

WLKS miał również swojego reprezentanta w chodzie na 5000 m w kat. U-18. Był nim Szymon Przestrzelski, który ukończył rywalizację na 7 pozycji z czasem 27:24.26.

W sobotę i niedzielę kolejne starty siedleckich lekkoatletów. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!