Lider poza zasięgiem. KPS przegrywa z Lechią

W meczu 25 kolejki I ligi siatkarze KPS przegrali na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3. Za tydzień siedlczanie rozegrają najważniejszy mecz w rundzie zasadniczej.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka cały czas walczą o ósme miejsce w lidze, które gwarantuje grę w fazie play-off. Siedlczanie utrzymali dobrą pozycję dzięki  zwycięstwu w poprzedniej kolejce z AZS Częstochowa (3:1). W sobotę rywalem KPS była Lechia Tomaszów Mazowiecki, która jest liderem I ligi.

Lechia musiała, KPS mógł. Siedlczanie przystąpili do tego spotkania bez żadnej presji i mieli nadzieję, że sprawią niespodziankę. W pierwszej partii zaprezentowali się jednak bardzo słabo. Wyrównana walka trwała jedynie do stanu 9:8. Potem ogromną przewagę posiadali gospodarze, którzy w kilka minut wypracowali duże prowadzenie 22:11 i 25:14.

Tomaszowianie dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nie pozwolili gościom nawiązać równorzędnej walki. Początek drugiego seta i prowadzenie 8:4 zwiastował podobny scenariusz. Podopieczni Chwastyniaka nie dali za wygraną i zbliżyli się do rywali na różnicę jednego punktu.  Dopiero w końcówce siatkarze Bartłomieja Rebzdy odskoczyli na dwa oczka 18:16, dzięki skutecznym atakom Wikotra Musiała. Siatkarze Lechii ostatecznie zwyciężyli 25:20.

W trzecim secie KPS ponownie podjął walkę z wyżej notowanym rywalem. O losach partii zdecydowała końcówka, która należała do Lechii. Ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego wygrała ostatnią część meczu do 22.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają arcyważny mecz z MCKiS Jaworzno. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 19:00.

23.02.18, 17:00 – Tomaszów Mazowiecki

I liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 8. Krzysztof Gibek, 18. Marcin Iglewski

MVP: Paweł Rusin