Pogrom w Toruniu. Siódma porażka z rzędu stała się faktem

W meczu 22 kolejki Basket Ligi Kobiet Energa Toruń pokonała PGE MKK Siedlce 121:63.

Drużyna PGE MKK Siedlce pojechała do Torunia w swoim optymalnym zestawieniu. W pierwszym składzie Energi pojawiła się Katarzyna Trzeciak, była zawodniczka siedleckiego zespołu. Ponadto szansę zaprezentowania się przed byłym szkoleniowcem Teodorem Mollovem, miały dwie inne koszykarki „Katarzynek” – Rebecca Harris, oraz Roksana Schmidt.

Koszykarki Energi zaczęły od mocnego uderzenia. Ofensywa napędzana punktowymi akcjami Alice Kunek Angeliki Stankieiwcz zadawała obronie PGE MKK kolejne ciosy. Pierwsza kwarta zakończona zwycięstwem gospodyń 25:13, nie napawała siedlczanki optymizmem przed kolejnymi odsłonami meczu. Obrona Energi, ograniczająca się do powstrzymania Oksany Mollov – skrzętnie realizowała swoje zadanie. Gospodynie, grające na wysokiej skuteczności z dystansu, stopniowo powiększały przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się trzydziestopunktowym prowadzeniem Energi.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Trener Energi widząc, że mecz układa się po jego myśli, hojnie rozdzielił minuty między wszystkie zawodniczki swojej rotacji. Czarę goryczy przelała dla siedleckich koszykarek uraz Samanthy Lapszynski, która opuściła boisko w drugiej kwarcie z poważną kontuzją. Porażka z Energą przekreśliła jakielkolwiek matematyczne szanse na play-offs w tym roku w Siedlcach.

PLANY PGE MKK

Kolejny mecz koszykarki PGE MKK Siedlce rozegrają w sobotę 16 marca. Na hali w Siedlcach rywalami gospodyń będą zawodniczki Enea AZS Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

09.03.19, 18:00 – Toruń

EBLK: Energa Toruń – PGE MKK Siedlce 121:63 (25:13, 36:18, 30:18, 30:14)

Energa: 3. Angelika Stankiewicz 19, 4. Ana-Marija Begić 16, 30. Rebecca Harris 15, 1. Alice Kunek 15, 31. Renáta Březinová 13, 21. Laura Svaryte 12, 16. Katarzyna Trzeciak 12, 14. Emilia Tłumak 8, 10. Roksana Schmidt 6, 11. Agnieszka Skobel 4, 7. Melissa Diawakana 1

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 20, 15. Samra Omerbašić 15, 42. Samantha Lapszynski 11, 6. Laura Ikstena 8, 25. Marta Urbaniak 7, 10. Ewa Bacik 2, 17. Magdalena Mołłow, 24. Karolina Zieniewska