Nie było mocnych na Milera. Triumf szachisty Skoczka Siedlce

11 maja w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się piąty turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec 2019.

Piaty turniej Grand Prix Siedlec w szachach 2019 zgromadził 13 zawodników w tym 11 zawodników z rankingiem międzynarodowym elo.

Bezdyskusyjnym zwycięzcą został Piotr Miler. Reprezentant Skoczka Siedlce triumfował w każdym pojedynku i zdobył tym samym 9 punktów. Drugie miejsce zajął Hubert Goławski z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego (7 pkt). Trzeci z dorobkiem 6,5 pkt był Sławomir Kurpiewski (Skoczek Siedlce).

Na uwagę zasługuje fakt, iż w pierwszej trójce znalazło się dwóch zawodników Skoczka Siedlce. Turniej rozgrywany na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim, miał wyjątkowo mocną obsadę. Średni ranking turnieju 1656. Sędzią był prezes Skoczka Siedlce Zdzisław Stefanoff.

WYNIKI

Po pięciu turniejach GP Siedlec w szachach, pierwsza dziesiątka zawodników prezentuje się następująco: