Podsumowanie I edycji Pucharu Grupy Azoty. Siedlczanie wśród nagrodzonych (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2019/05/19 20:09    views 497

W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyło się spotkanie podsumowujące cykl zawodów Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Puchar Grupy Azoty, rozegranych w sezonie zimowym 2018-19.

18 maja w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Pucharu Grupy Azoty, który minionej zimy rozegrano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich jest realizowany od 2010 roku, a od sezonu zimowego 2018-19 cykl tych zawodów rozgrywany jest w ramach Pucharu Grupy Azoty. Minionej zimy zawodnicy rywalizowali w pięciu dwudniowych edycjach. Inauguracja sezonu odbyła się w Mucznem, a finał miał miejsce na trasach Kubalonki.

Na zaproszenie Polskiego Związku Narciarskiego i głównego partnera Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Grupy Azoty, w Zakopanem stawili się najlepsi w minionej edycji zawodnicy, zawodniczki, trenerzy oraz przedstawiciele klubów. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Rawy Siedlce. Byli nimi: Joanna Bronisz trzecia w kat. open kobiet, Dominika Krajcer trzecia w kat. juniorek D i Maria Staręga wśród trenerów.

                                                               Laureaci I edycji Pucharu Grupy Azoty 2019

Kategoria Juniorka D – roczniki 2005 i młodsze

  1. Laura Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 430 pkt.
  2. Martyna Michałek – MKS Istebna 401 pkt.
  3. Dominika Krajcer – UKS Rawa Siedlce 365 pkt.
  4. Natalia Kusiak – Stowarzyszenie „Olympic” Rabka Zdrój 312 pkt.
  5. Kamila Haratyk – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 283 pkt.
  6. Zofia Karpiel – UKS Regle Kościelisko à 244 pkt.

Kategoria Junior D – roczniki 2005 i młodsi

  1. Szymon Bełz – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski 480 pkt.
  2. Maciej Dubas – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski 375 pkt.
  3. Bartosz Kita – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski 342 pkt.
  4. Artur Baczyński – UKMS Marklowice 300 pkt.
  5. Bartosz Biedroń – Stowarzyszenie „Olympic Rabka Zdrój” 275 pkt.
  6. Paweł Bryja – UKS Regle Kościelisko 251 pkt.

Kategoria Juniorka C – roczniki 2003 i 2004

  1. Hanna Popko – UKS Hubal Białystok 440 pkt. (nagroda finansowa 6000,00 zł)
  2. Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka 361 pkt. (nagroda finansowa 4800,00 zł)
  3. Daria Szkurat – WKS Zakopane 353 pkt. (nagroda finansowa 3600,00 zł) 

Kategoria Junior C – roczniki 2003 i 2004

  1. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka 480 pkt. (nagroda finansowa 6000,00 zł)
  2. Wiktor Wojtas – NKS Trójwieś Beskidzka 335 pkt. (nagroda finansowa 4800,00 zł)
  3. Kamil Kajzar – MKS Istebna 287 pkt. (nagroda finansowa 3600,00 zł) 

Kategoria Juniorka B – rocznik 2001 i 2002

  1. Karolina Kaleta – LKS „Markam” Wiśniowa-Osieczany 371 pkt. (nagroda finansowa 6000,00 zł)
  2. Sonia Miczołek – KS Jedność Nowy Sącz 331 pkt. (nagroda finansowa 4800,00 zł)
  3. Anna Berezecka – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski 316 pkt. (nagroda finansowa 3600,00 zł) 

Kategoria JUNIOR B – roczniki 2001 i 2002

  1. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko 430 pkt. (nagroda finansowa 6000,00 zł)
  2. Bartosz Cielniak – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski 345 pkt. (nagroda finansowa 4800,00 zł)
  3. Grzegorz Zawada – MKS Istebna 322 pkt. (nagroda finansowa 3600,00 zł)

Kategoria OPEN Kobiet

  1. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne 361 pkt. (nagroda finansowa 3000,00 zł)
  2. Catherine Spierenburg – UKS Regle Kościelisko 299 pkt. (nagroda finansowa 2500,00 zł)
  3. Joanna Bronisz – UKS Rawa Siedlce 243 pkt. (nagroda finansowa 2000,00 zł)

Kategoria OPEN Mężczyzn

  1. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok 386 pkt. (nagroda finansowa 3000,00 zł)
  2. Michał Skowron – MKS Karkonosze 301 pkt. (nagroda finansowa 2500,00 zł)
  3. Łukasz Bachleda – UKS Regle Kościelisko 253 pkt. (nagroda finansowa 2000,00 zł)

Kategoria Juniorka A – rocznik 2000 i 1999

  1. Izabela Marcisz – SS Prządki Ski 230 pkt.
  2. Iwona Piekarz – LKS „Markam” Wiśniowa-Osieczany 230 pkt
  3. Patrycja Karciarz – UKS „Dwójka” Biały Dunajec 182 pkt.

Kategoria Junior A rocznik 2000 i 1999

  1. Maciej Zdziechowski – MKS Karkonosze 239 pkt.
  2. Robert Paszkiewicz – KS Ski Team Wodzisław Śląski 209 pkt.
  3. Ireneusz Wierzbowski – MKS Karkonosze 205 pkt.

Najlepsze drużyny klasyfikacji klubowej:

  1. MULKS Grupa “Oscar” Tomaszów Lubelski 14.000 zł
  2. NKS Trójwieś Beskidzka 12.000 zł
  3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne 10.000 zł
  4. UKS Regle Kościelisko 9.000 zł
  5. MKS Istebna 8.000 zł
  6. MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 7.000 zł

Nagrodzeni trenerzy:

  1. Waldemar Kołcun – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  2. Ewa Korkosz – MULKS Grupa „Oscar” Tomaszów Lubelski (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  3. Mariusz Zowada – NKS Trójwieś Beskidzka (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  4. Tomasz Sikora – NKS Trójwieś Beskidzka (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  5. Bogdan Kwaśnik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (nagroda finansowa 12 x 1800 zł)
  7. Jerzy Leśnik – UKS Regle Kościelisko (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  8. Jarosław Hulawy – MKS Istebna (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  9. Adrian Cheba – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  10. Anna Bubula – LKS “Markam” Wiśniowa-Osieczany (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  11. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  12. Beata Szymańczak – LKS Klimczok Bystra (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  13. Maria Staręga – UKS Rawa Siedlce (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  14. Krzysztof Jarosz – LKS Witów Ski Mszana Góra (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)
  15. Bronisław Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (nagroda finansowa 12 x 1500 zł)

FOTOGALERIA

 

źródło: własne / PZN; foto:








Sponsorzy

Patronat medialny