Nieudane otwarcie sezonu Ósemki (fotogaleria)

W meczu 1 kolejki II ligi sezonu 2019/20 Ósemka Siedlce przegrała z AZS AWF UKSW Warszawa 1:3

Ósemka nowy sezon siatkarskich zmagań w II lidze rozpoczęła od spotkania domowego. Trener Jarosław Plewiński miał do dyspozycji tego dnia pełny skład.

W pierwszym secie obecni na sali ZSP nr 3 w Siedlcach mieli okazję obserwować wyrównaną siatkówkę. Kiedy wydawało się, że dobrze grające siatkarki ze stolicy odskoczą na kilka punktów, gospodynie dzielnie broniły się i podbijały trudne piłki. W końcówce Ósemce udało zdobyć dwa punkty przewagi. Po błędzie rozgrywającej AZS AWF, która przekroczyła w trakcie akcji linię środkową, dwudziesty piąty punkt zdobyły siedlczanki, tym samym wygrywając pierwszą partię.

Początek drugiego seta upłynął pod znakiem dekoncentracji gospodyń, które miały problem z ustawieniem i na skutek własnych błędów w tym elemencie, sędziowie przyznali rywalkom aż dwa punkty. Wybite z rytmu siatkarki Ósemki nie potrafiły wrócić na właściwe tory, a przeciwniczki systematycznie powiększały przewagę. AZS AWF dzięki konsekwencji w ataku i dużej skuteczności w kontrach prowadząc już 20:10, nie oddały tej przewagi do końca seta. Początek trzeciej partii również nie należał do Ósemki. Siedleckie siatkarki zdobyły pierwszy punkt przy stanie 1:6. Rozpędzone Akademiczki utrzymały wysoką skuteczność w ataku i przy sporej liczbie błędów Ósemki wygrały tego seta zdecydowanie 25:13.

Czwarty set również rozpoczął się pod dyktando siatkarek ze stolicy, jednak nie udało się zdobyć aż tak dużej przewagi jak na początku poprzednich setów. Dopiero w środku tej części gry przyjezdne uzyskały sześciopunktową przewagę. Wtedy siatkarki Ósemki odrobiły część strat i wydało się, że przy wyniku 16:13 dla przyjezdnych set jeszcze jest do uratowania. Niestety od tego momentu siatkarki Ósemki zdobył w całym secie tylko trzy punkty i przegrały całe spotkanie wynikiem 1:3.

PLANY ÓSEMKI

W następnej kolejce siatkarki Ósemki wybiorą się do Mysiadła, gdzie podejmą drużynę Krótkiej. To spotkanie zaplanowano na sobotę 5 października.

28.09.19, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – AZS AWF UKSW Warszawa  1:3 (25:23, 14:25, 13:25, 16:25)

Ósemka: 2. Martyna Wierzbicka, 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek, 10 Agata Baranowska, 13. Ewelina Karsztun (libero),  16. Agata Skrzypek, 17. Agata Skikiewicz