Nartorolkowe Mistrzostwa Polski ze zdobyczami zawodników Rawy

   
Autor:
Dodano: 2019/10/08 0:03    views 499

5 i 6 października w Ptaszkowej rozegrano nartorolkowe Mistrzostwa Polski 2019. Reprezentanci Rawy Siedlce zajmowali miejsca na podium.

W Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Dwudniowe zawody były także finałem Pucharu Polski PZN na nartorolkach. Pierwszy dzień (sobota) to biegi ze startu wspólnego (uphill) na dystansie 5 kilometrów (bieg drogą z Grybowa do Ptaszkowej), zaś drugi dzień (niedziela) to sprinty indywidualne. Obie konkurencje zostały rozegrane stylem dowolnym.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, nie obyło się bez medali reprezentantów Rawy Siedlce.

Najwięcej powodów do radości miał Piotr Sobiczewski – dwukrotny mistrz Polski w kat. juniora młodszego. Siedlczanin okazał się najlepszy w biegu na 5 km i sprincie.

Również dwa medale stały się udziałem Arkadiusza Posiadały. W kat. seniora zajmował trzecie miejsca w biegu dystansowym i sprinterskim.

Mistrzem Polski w sprincie został nasz najlepszy obecnie biegacz narciarski w kraju – Maciej Staręga.

Kolejne dwa medale zdobyte przez podopiecznych Grzegorza i Marii Staręgów miały kolor brązowy. Wywalczyli je: Michał Okniński w kat. młodzika w biegu dystansowym i Rozalia Prokurat w kat. juniorek młodszych w sprincie.

WYNIKI


Podczas gdy w Ptaszkowej walczono o medale mistrzostw Polski, w Dusznikach-Zdroju odbyły się dwa starty kończące tegoroczne zmagania cyklu Vexa Skiroll Tour.

W zawodach Skalny Uphill w Łężycach koło Dusznik-Zdroju oraz Asfalt Uphill z Dusznik-Zdroju do Zieleńca triumfowała wychowanka Rawy Siedlce, Patrycja Szwed.

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: sportsinwinter.pl
Sponsorzy

Patronat medialny