Premierowy triumf Basketu. Popisowa partia Kołodzińskiego

UKS Basket Siedlce zanotował pierwsze zwycięstwo na parkietach III ligi. Podopieczni Rafała Sobiły wygrali 79:71 w Grójcu.

Siedlczanie przystępowali do meczu z dwiema porażkami na koncie. UKS WGR TEAM Grójec miał jeszcze gorszą statystykę, ponieważ przegrał o jedno spotkanie więcej.

Pierwsza kwarta była wyrównana. W drugiej uwidoczniła się przewaga siedlczan. Liderem w szeregach Basketu był Dawid Kołodziński, który imponował skutecznością. Do przerwy drużyna Sobiły prowadziła 43:29. Po przerwie przewaga siedlczan jeszcze urosła. Basket przegrał czwartą kwartę, ale odniósł historyczne, bo pierwsze, zwycięstwo.

PLANY BASKETU

W sobotę 16 listopada o 17:00 będzie okazja (wreszcie!), żeby obejrzeć poczynania Basketu w Siedlcach. Rywalem będzie AZS Politechnika Warszawska.

09.11.19, 18:30 – Grójec

III liga: UKS WGR TEAM Grójec – UKS Basket Siedlce 71:79 (19:22, 10:21, 12:18, 30:18)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 31, 13. Kacper Wakuliński 12, 10. Tomasz Wróbel 12, 7. Jakub Zawadzki 12, 5. Sławomir Wasilewski 8, 12. Wojciech Kołodziejak 4, 11. Rafał Chojecki, 9. Tomasz Gustołek, 14. Jan Lipiński,  4. Rafał Sobiło, 8. Wiktor Śnitko