Historyczne zwycięstwo SMKK (fotogaleria)

SMKK Siedlce długo czekał na pierwsze zwycięstwo na II-ligowych parkietach. Historyczny triumf został osiągnięty w meczu z UKS Trójka Żyrardów.

Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Michała Żmińczuka przystępowały do meczu bez zwycięstw na koncie. Przełamania przyszło szukać z lepiej radzącym sobie UKS Trójka Żyrardów.

SMKK spisał się dobrze w meczu z bardziej ogranym rywalem. Szyków siedlczanom nie pokrzyżowała nawet kontuzja Klaudii Rusinek w pierwszej kwarcie. Gospodynie rozkręcały się z minuty na minutę. W drugiej kwarcie błysnęły skutecznością w ofensywie. Do przerwy było 38:33 dla SMKK.

Kluczowym momentem spotkania był początek trzeciej kwarty. Izabela Cabaj seryjnie punktowała, a cała drużyna skutecznie pracowała na całym boisku pressingiem. Trójka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na taką grę. SMKK ostatecznie wygrał 72:63.