Mikołajkowa integracja akademii Pogoni (multimedia)

   
Autor:
Dodano: 2019/12/08 9:01    views 1288

Po raz pierwszy w historii młodzi adepci futbolu z akademii MKP Pogoń Siedlce wspólnie świętowali Mikołajki.

Prezes Pogoni Andrzej Materski podkreślał wyjątkowość spotkania. Na co dzień poszczególne grupy młodzieżowe trenują w swoim gronie, a dzień po imieninach Mikołaja spotkały się w gościnnych progach Dworu Mościbrody.

Przedstawiciele Pogoni, na czele z prezesem Materskim i koordynatorem akademii Lechem Poduchem, przekazali pamiątkowe koszulki: właścicielowi Zakładu Drobiarskiego w Stasinie, Krzysztofowi Borkowskiemu, dyrektorowi zarządzającemu Dworem Mościbrody, Wojciechowi Zarzyckiemu oraz prokurentowi “Życia Siedleckiego”, Mariuszowi Saraczewskiemu – głównym sponsorom akademii.

Jak na Mikołajki przystało nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Było coś dla ducha i coś dla ciała. Mikołaj, jak przystało na jego tendencje, przybył z prezentami. To była jedna z licznych atrakcji. Młodzi adepci futbolu nie mieli prawa narzekać na nudę, przybyli rodzice mogli obserwować dobrą zabawę swoich dzieciaków, zaś trenerzy z akademii mieli okazję do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy, nie tylko piłkarskie.

Seniorską drużynę Pogoni reprezentowali Adam Mójta, Bartłomiej Olszewski oraz Tomasz Wełna. Poza samą obecnością piłkarze wzięli udział w gierce z młodzieżą, co było ogromną frajdą dla najmłodszych.

– Jesteśmy zaangażowani w pomoc akademii od dawna – mówił prokurent “Życia Siedleckiego” Mariusz Saraczewski. – Młodzi piłkarze powinni integrować się, ponieważ to oni są przyszłością klubu. Niezależnie od zawirowań w pierwszej drużynie patrzymy w przyszłość i nie przestaniemy wspierać siedleckich młodych piłkarzy.

W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Borkowski: – Cieszę się na widok młodzieży, która poświęca swój czas dla uprawiania sportu. Mam nadzieję, że dzięki tym młodym piłkarzom Pogoń wróci do I ligi, a może nawet wejdzie do ekstraklasy.

Mikołajki nie odbyłyby się bez wsparcia “Życia Siedleckiego” oraz Zakładu Drobiarskiego w Stasinie. Organizatorzy już zapowiedzieli, że podobne spotkania będą kontynuowane.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
olo
Gość
olo
7 miesięcy 30 dni temu

bez napinki…. może ktoś napisac ile dzieci szkoli się w akademii a ile było na Mikołajkach

Trener
Gość
Trener
7 miesięcy 30 dni temu

Zaproszenie dostali wszyscy, kto chciał to był. Mikołajki to nie trening, nie jest obowiązkowy, ale ok 250 zawodników było czym jednoznacznie podziękowali sponsorom za wsparcie.
⚽Ci piłkarze starsi z Akademii to już pewnie za dziewczynami się oglądają, a nie za Mikołajem⚽😉

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny