sobota, 27 kwietnia 2024r.

Podlasie nie zawiesiło wysoko poprzeczki. Premierowy triumf Pogoni (fotogaleria)

W kolejny meczu sparingowym Pogoń odniosła pierwszy triumf w zimowym okresie przygotowawczym. Siedlczanie wygrali z Podlasiem Biała-Podlaska 4:1.

Dla Pogoni mecz z Podlasiem był czwartym sparingiem w trwającym okresie przygotowawczym. Biało-niebiescy chcieli odnieść pierwsze  zwycięstwo, zwłaszcza że ekipa z Białej Podlaskiej po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie III ligi.

Pogoń dosyć szybko rozpoczęła strzelanie i od razu zadała dwa ciosy. W 16 minucie wynik otworzył Piotr Marciniec, a 120 sekund później na 2:0 podwyższył Kamil Walków. Do przerwy Pogoń miała trzy bramki przewagi, gdyż w 41 minucie swojego drugiego gola w meczu strzelił Marciniec.

W drugiej odsłonie Pogoń szybko podwyższyła prowadzenie, gdy w 51 minucie do własnej siatki trafił Jarosław Kosieradzki. Podlasie potrafiło zdobyć honorową bramkę. W 58 minucie podanie wychowanka Pogoni Kamila Dmowskiego na bramkę zamienił Tomasz Andrzejczuk. Następnie więcej goli już nie padło i siedlczanie wygrali pewnie 4:1.

W Podlasiu wystąpił były Pogonista: Kamil Dmowski.

PLANY POGONI

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę 8 lutego o 12:00 w Siedlcach z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

05.02.20, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Marciniec 16, 41, Kamil Walków 18, Jarosław Kosieradzki 51 (s) – Tomasz Andrzejuk 58

Pogoń: 1. Albert Posiadała (46 Mikołaj Smyłek) – 14. Bartłomiej Olszewski, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna (46, 55. Oskar Repka), 6. Adam Mójta – 21. Patryk Kostyk, 23. Damian Mosiejko, 7. Piotr Marciniec (46, 17. Mateusz Kluzek), 10. Bartosz Wiktoruk (46, 20. Marcin Kozłowski II), 11. Jakub Romanowicz – 9. Kamil Walków (46, 19. Maciej Firlej)

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski 57 – Jarosław Kosieradzki 75

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)