wtorek, 19 marca 2024r.

Medalowa Olimpiada Rawy Siedlce (fotogaleria)

Na trasach Kubalonki w Wiśle rywalizowano o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców w biegach narciarskich.

Rywalizację tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży połączonej z mistrzostwami Polski juniorów w biegach narciarskich, zaplanowano na trzy dni (od 18 do 20 lutego). W zawodach brało udział pięcioro reprezentantów Rawy Siedlce.

Najbardziej zadowolony ze swych startów mógł być Piotr Sobiczewski. Wywalczył on trzy medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kat. juniorzy młodsi). Zgarnął złoto w biegu sprinterskim techniką dowolną

oraz srebro w biegu na 10 km stylem klasycznym

i w sztafecie sprinterskiej w parze z Maciejem Krajcerem.

W trzeciej konkurencji – biegu na 7,5 km techniką dowolną był piąty.

Oprócz Sobiczewskiego w OOM wśród chłopców walczyli także wspomniany Maciej Krajcer i Dominik Radomyski. Zajmowali oni następujące miejsca:
– Maciej był 9 w biegu na 10 km CL, 14 w sprincie F, 7 w biegu na 7,5 km F
– Dominik był 33 w biegu na 10 km CL, 37 w sprincie F, 35 w biegu na 7,5 km F.

Jedyną siedlczanką biorącą udział w OOM była Rozalia Prokurat. Zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 7,5 km stylem klasycznym oraz była dwukrotnie jedenasta (sprint F, 5 km F).

W mistrzostwach Polski juniorów walczyła Monika Sołoniewicz (11 miejsce – 5 km CL, 13 lokata – sprint F, 12 pozycja – bieg łączony 5 km CL + 5 km F, 8 miejsce – 15 km F).

Ostatniego dnia zmagań w ramach OOM, odbyły się także mistrzostwa Polski młodzieżowców w biegach długich. Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony. Na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Posiadała (30 km F),

a czwarte miejsce zajęła Anna Bielecka (15 km F) .