sobota, 27 kwietnia 2024r.

Ofensywny mecz w Siedlcach. Różnica dwóch trójek (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce przegrał 88:94 z Warszawskim Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sportu Isetia.

Koszykarze z Warszawy przystąpili do meczu z Basketem z marszu. Dzień wcześniej Isetia wygrała 72:63 z AZS Politechnika Warszawska.

Katem Basketu w pierwszej kwarcie był Mateusz Rogucki, który raz po raz trafiał z dystansu. Goście byli dobrze dysponowani pod względem rzutów za trzy punkty, co potwierdzili aż 7-krotnie. Po 10 minutach Isetia prowadziła 36:18. Druga kwarta była wyrównana, ale przewaga warszawian niemal nie drgnęła. Na półmetku siedlczanie przegrywali 41:58. Łatwo policzyć, że w pierwszej połowie zdobyto 99 punktów.

W przerwie meczu przeprowadzono licytacje na rzecz Kacpiego Boruty. Legendarny koszykarz SKK Rafał „Przemo” Wójcicki zdecydował się na przekazanie dwóch koszulek – Michaela Jordana oraz pamiątkową z jego pożegnalnego meczu z 2012 roku.

Siedlczanie dobrze zaczęli drugą połowę. Po pięciu minutach z niewielkim okładem zrobiło się 60:70. Od tego momentu Basket szukał okazji na dogonienie rywali, jednak za każdym razem coś stawało na drodze. A to błędy własne, a to nieskuteczność, a to celna trójka Roguckiego. Ostatecznie drużyna Rafała Sobiły przegrała 88:94. W statystyce celnych rzutów z dystansu lepsi byli goście z Warszawy – 13:11. Właśnie tych dwóch trójek zabrakło.