sobota, 27 kwietnia 2024r.

Miłe złego początki. Pogoń bez punktów w Pruszkowie (fotogaleria)

Po trzech miesiącach wróciły rozgrywki II ligi. W meczu 21 kolejki Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:2.

Pogoń drugi rok z rzędu rundę wiosenną rozpoczynała meczem w Pruszkowie. Siedlczanie potrzebowali kompletu punktów, gdyż biało-niebiescy mieli tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

W meczu ze Zniczem okazję debiutu w barwach Pogoni dostało trzech zawodników: Karol Jaksik, Mikołaj Smyłek oraz Eryk Więdłocha.

Pogoń od pierwszego gwizdka arbitra. Siedlczanie szybko przejęli inicjatywę i ich gra wyglądała bardzo dobrze. Zwieńczeniem świetnych 30 minut było trafienie Kamila Walkowa, który wykorzystał centrę Eryka Więdłochy i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Radość gości nie trwała jednak długo, gdyż w 37 minucie do wyrównania doprowadził Marcin Bochenek.

W drugiej połowie Pogoń nie grała już tak dobrze. W pierwszych minutach po przerwie bliski trafienia był m.in. Dariusz Zjawiński. W 67 minucie w polu karnym strzelca pierwszego gola dla Znicza sfaulował Bartosz Brodziński. Chwilę później jedenastkę na gola zamienił Karol Noiszewski. W końcówce Pogoń walczyła o zdobycie choćby punktu. Doskonałą okazję zmarnował Bartłomiej Olszewski i ostatecznie biało-niebiescy przegrali w Pruszkowie 1:2.

W drużynie Znicza wystąpił były Pogonista – Dariusz Zjawiński. W sztabie szkoleniowym gospodarzy znajduje się ponadto Artur Węska, w przeszłości asystent trenera w Pogoni.

PLANY POGONI

W następnej kolejce Pogoń rozegra pierwszy mecz w 2020 roku przed własną publicznością. Siedlczanie w sobotę 7 marca o godzinie 14:00 zmierzą się z Garbarnią Kraków.

01.03.20, 12:00 – Pruszków

II liga: Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Marcin Bochenek 37, Karol Noiszewski 68 (k) – Kamil Walków 31

Znicz: 1. Bartłomiej Gradecki – 4. Marcin Bochenek, 3. Robert Obst, 18. Martin Baran, 13. Peter Drobňák – 7. Arkadiusz Pyrka (90+2, 14. Tymon Proczek), 99. Karol Noiszewski (85, 17. Bartłomiej Faliszewski), 10. Maciej Machalski (63, 8. Bartosz Nowicki), 20. Paweł Tarnowski (81, 19. Marcin Rackiewicz), 11. Paweł Moskwik – 9. Dariusz Zjawiński

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 16. Karol Jaksik, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 77. Eryk Więdłocha, 23. Damian Mosiejko (89, 17. Mateusz Kluzek), 10. Bartosz Wiktoruk, 7. Piotr Marciniec (76, 20. Marcin Kozłowski II), 6. Adam Mójta (68, 19. Maciej Firlej) – 9. Kamil Walków

Żółte kartki: Piotr Mosór 26 (trener), Maciej Machalski 33, Paweł Moskwik 69, Marcin Bochenek 90+3 – Bartosz Wiktoruk 37, Damian Mosiejko 38, Bartosz Brodziński 51

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)