Premierowy Bieg Ogińskiej za nami (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/09/19 22:25    views 471

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce po raz pierwszy zorganizowała bieg terenowy pod nazwą Bieg Ogińskiej. Odbył się on 19 września nad Zalewem Muchawka.

Wydarzenie było połączone z XXVI edycją Crossu Rowerów Górskich organizowanych przez Zarząd Miejski Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Siedlcach oraz Mazowiecki TKKF.

Trasa biegu Ogińskiej prowadziła terenami zielonymi nad zalewem i wynosiła 10 km. Odbył się również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

W urokliwej scenerii siedleckiego zalewu i przy pięknej pogodzie bieg terenowy na dystansie 10 km wygrał Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugi był Marek Mitrofaniuk (Yulo Run Team Siedlce) z Siedlec, a trzeci Daniel Chojecki z Węgrowa. Podium w rywalizacji kobiet zostało zdominowane przez siedlczanki. Pierwszą sklasyfikowaną panią na mecie była Beata Dąbrowska, druga biegaczka to Barbara Jóźwiak (obie Yulo Run Team Siedlce), a trzecia – Agnieszka Kalata.

W marszu Nordic Walking zwyciężył Paweł Jagieła z Białej Podlaskiej (TKKF). Jako drugi został sklasyfikowany Grzegorz Rychlik z miejscowości Hałasy, a jako trzeci – reprezentant NoWi Siedlce, Dariusz Borkowski. Pierwszą kobietą, która zameldowała się na mecie była Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce). Podium uzupełniły: Joanna Włodarczyk z Żelechowa oraz Katarzyna Krasucka z Woli Osowińskiej.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i puchary, nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Bieg organizowany był w ramach miejskich Inicjatyw Antycovidowych.

WYNIKI – bieg na 10 km

WYNIKI – NW 5 km

źródło: własne / ARMS; foto: Janusz Mazurek
Sponsorzy

Patronat medialny