sobota, 27 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #24 Orzeł Unin – Wilga Miastków Kościelny (fotogalerie)

100 meczów na 100-lecie 24 Orzeł Unin - Wilga Miastków Kościelny

W zaległym spotkaniu 14 kolejki Keeza ligi okręgowej Orzeł Unin pokonał w derbach powiatu garwolińskiego Wilgę Miastków Kościelny 1:0.

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg. Częściej przy piłce utrzymywał się Orzeł, jednak Wilga również miała swoje szanse na otworzenie wyniku. W 6 minucie błąd w defensywie popełnił Łukasz Ziołek, ale Damian Rodak trafił w bramkarza. Kilka minut później, ponownie błąd w obronie Orła i Kamil Latuszek nieznacznie przestrzelił. W 19 minucie okazję na gola stworzyli gospodarze. Denis Dobrowolski dośrodkował w pole karne, ale w ostatniej chwili defensorzy wybili futbolówkę. Po 30 minutach gry znów zaatakowali goście. Przemysław Baran dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Patryk Salamończyk uderzył nad bramką. Za chwilę Rodak zagrał do Salamończyka, a ten z dogodnej pozycji uderzył po rykoszecie obok bramki. W końcówce odsłony okazje dla Orła mieli Dominik Jarek i Wojciech Migas, ale bez skutku. Ze strony Wilgi główkował jeszcze Latuszek, ale trafił w słupek.

Po zmianie stron przewagę osiągnął Orzeł. Tuż po przerwie szybką akcję próbowali przeprowadzić goście, po której Rodak trafił w Daniela Fica. Kolejne sytuacje stwarzali tylko gospodarze. W 61 minucie Migas zagrał do Bartłomieja Szczęśniaka, który głową uderzył obok słupka. Sześć minut później padła jedyna bramka w spotkaniu. Jarek przerzucił piłkę w stronę Krystiana Parzyszka, który w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Szostaka. W końcówce Orzeł kilkukrotnie mógł podwyższyć rezultat. W 85 minucie strzał Artura Meloyana obronił Szostak, a po dobitce Migasa piłka trafiła w słupek. W ostatnich akcjach spotkania dwukrotnie na bramkę uderzał Damian Matysiak, ale najpierw bramkarz zbił piłkę za linię końcową, a za chwilę pomocnik gospodarzy trafił w poprzeczkę. Dobitka Parzyszka była z kolei niecelna.

W najbliższej kolejce zespół Orła zagra w Zbuczynie z Wektrą (15 listopada, 13:00), zaś Wilga podejmie na własnym boisku Miedzankę Miedzna (15 listopada, 12:00).

11.11.20, 12:00 – Unin

Keeza liga okręgowa: Orzeł Unin – Wilga Miastków Kościelny 1:0 (0:0)

Bramka: Krystian Parzyszek 67

Orzeł: 22. Daniel Fic – 15. Kamil Michalczyk (87, 27. Tomasz Gora), 4. Łukasz Ziołek, 8. Szymon Żaczek, 19. Dominik Jarek (72, 16. Artur Meloyan) – 9. Wojciech Migas (88, 2. Damian Szczęśniak), 5. Łukasz Korgul (80, 10. Damian Matysiak), 18. Bartłomiej Szczęśniak (88, 3. Hubert Osiak), 11. Krystian Parzyszek (90+4, 23. Cezary Jakubaszek), 17. Denis Dobrowolski – 6. Rafał Krzyśpiak (56, 7. Szymon Zowczak)

Wilga: 1. Kacper Szostak – 3. Sebastian Miszta, 6. Kamil Latuszek, 13. Przemysław Baran, 2. Bartosz Jaroń – 4. Karol Bogusz (72, 19. Marek Wichowski), 15. Marcin Cieśla, 5. Jakub Górski (57, 20. Piotr Kondej), 10. Jakub Biedrzycki (81, 8. Maciej Ponceleusz), 17. Damian Rodak (72, 18. Szymon Smółka) – 7. Patryk Salamończyk (88, 9. Jakub Odziemczyk)

Żółte kartki: Denis Dobrowolski 50, Kamil Michalczyk 66, Krystian Parzyszek 80

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)