Lider za mocny. Koniec świetnej passy KPS (fotogaleria)

W meczu 16 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał u siebie z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

Siedlczanie mają za sobą fantastyczną końcówkę 2020 roku, w której wygrali pięć meczów z rzędu. Podopieczni Mateusza Gradby awansowali na szóste miejsce w tabeli i z dużym optymizmem oczekiwali drugiej rundy rozgrywek. Pierwszym rywalem KPS w nowym roku był lider I ligi – BBTS Bielsko-Biała, który w pierwszym meczu obu drużyn wygrał 3:1.

Od początku środowe spotkanie nie układało się po myśli KPS. Największym problemem siedlczan było przyjęcie, dzięki czemu goście systematycznie powiększali swoją przewagę (8:4, 14:8). W końcówce gospodarze ruszyli jeszcze do odrabiania strat. Po udanym bloku Janusza Górskiego, przewaga BBTS stopniała do jednego oczka (23:22). Zwycięstwo gości w pierwszym secie przypieczętował jednak Michał Makowski.

Kolejne partie także należały do ekipy z Bielska-Białej. W drugiej odsłonie, dzięki atakom Mateusza Kańczoka, siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom do połowy seta. W końcówce kilka punktów przewagi wypracował jednak BBTS. Przyjezdni poszli za ciosem i w trzeciej partii nie pozostawili już złudzeń KPS. Podopieczni Harry’ego Brokkinga od początku narzucili swoją inicjatywę i ostatecznie wygrali tę część gry 25:15. Najwięcej punktów w całym meczu dla gospodarzy zdobył Mateusz Kańczok – 10.

PLANY KPS

Kolejnym rywalem KPS Siedlce będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Pojedynek odbędzie się 9 stycznia w Siedlcach.

06.01.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 19:25, 15:25)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 11. Patryk Szymański, 13. Michał Wójcik, 14. Jacek Ziemnicki i 1. Adrian Potera (libero)

MVP: Bartosz Cedzyński